12:51 28.04.2021

Кличко: Київрада звернеться до уряду щодо збереження історичних та культурних пам'яток столиці

2 хв читати
Кличко: Київрада звернеться до уряду щодо збереження історичних та культурних пам'яток столиці

Київська міська рада звернеться до уряду щодо збереження історичних та культурних пам'яток столиці, заявив мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу.

Як повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації, відповідний проект звернення до Кабінету Міністрів планують розглянути на найближчому засіданні Київради.

"Дивною виглядає позиція Міністерства культури та інформаційної політики України, яка включає об’єкти до Державного реєстру пам’яток. А точніше – не включає… Уже кілька років поспіль Мінкульт не може розглянути перелік об’єктів, які Департамент охорони культурної спадщини столиці щорічно подає до відомства. Тільки за останні три роки місто направило 32 подання про занесення до Держреєстру більш як півтори тисячі пам’яток", - зазначив Кличко.

Він уточнив, що Міністерство за цей час ухвалило рішення тільки щодо 23 об'єктів, 21 з яких - внесли до Держреєстру. Ще два об'єкти визнали такими, що не підлягають внесенню.

"Така позиція Мінкульту призводить до того, що столиця втрачає пам’ятки культури! Вони руйнуються, а місто не може розпочати реставраційні роботи там, де це необхідно", - заявив столичний мер.

У КМДА зазначають, що в проекті звернення Київради йдеться, зокрема, про те, що столиця досі чекає на рішення щодо таких знакових об'єктів, як комплекс культурної спадщини заводу "Арсенал", завод Ріхтерта, Київський іподром і багатьох інших, при тому необхідні документи місто передало в міністерство ще три роки тому.

"Я вважаю таку ситуацію неприпустимою! Тому ми підготували проект звернення Київради до уряду, аби він доручив Міністерству культури невідкладно розглянути в повному обсязі подання, які направлялись органом охорони культурної спадщини КМДА", - резюмував Кличко.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА