17:46 05.05.2021

Слухання щодо юрисдикції у справі про інцидент у Керченській протоці відбудуться у жовтні

2 хв читати
Слухання щодо юрисдикції у справі про інцидент у Керченській протоці відбудуться у жовтні

Усні слухання щодо юрисдикції у справі про інцидент у Керченській протоці, що стався у листопаді 2018 року, призначені на 11-16 жовтня 2021 року.

"11 лютого 2021 року Україна звернулася до суду з проханням розглянути питання юрисдикції на основі подань, які сторони вже зробили, з метою запобігання подальшим затримкам у цьому розгляді. 22 лютого 2021 року Росія заперечила проти запиту України та наголосила на необхідності усних слухань. 16 березня 2021 року арбітражний трибунал повідомив сторонам, що слухання щодо питання про юрисдикцію призначені на 11-16 жовтня 2021 року", - йдеться у проспекті емісії єврооблігацій України, наявному в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, російські прикордонники 25 листопада 2018 року затримали із застосуванням зброї в Чорному морі в районі Керченської протоки український буксир "Яни Капу" й малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", що прямували з Одеси до Маріуполя. У РФ 24 українських моряків звинуватили в "незаконному перетині кордону, здійсненому групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства або із загрозою його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

У квітні 2019 року Україна розпочала міжнародне арбітражне провадження проти Російської Федерації з незаконного захоплення з її сторони трьох українських військово-морських суден і 24 членів їхніх екіпажів. Міжнародний трибунал із морського права ухвалив рішення про застосування тимчасових заходів: суд наказав Росії негайно звільнити кораблі та членів їхніх екіпажів.

Моряки повернулися в Україну 7 вересня 2019 року у рамках взаємного звільнення Україною і РФ утримуваних осіб. 17 листопада 2019 року українські судна в супроводі російської берегової охорони вийшли з акваторії Керчі в бік Чорного моря, а 18 листопада були передані українській стороні.

22 травня 2020 року Україна подала на розгляд арбітражного трибуналу свій меморандум у цій справі, що містить виклад фактів, обґрунтування юридичної позиції доказів і свідчень.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА