Держсекретар США не відповів на пряме запитання про можливість відключення Росії від системи SWIFT

США розглядатимуть усі можливі варіанти, якщо буде потрібно стримувати дії Росії щодо України, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода" у відповідь на запитання ведучої про можливість виключення Росії з платіжної системи SWIFT.
"Я не хочу вдаватися в гіпотетичні питання про те, що ми можемо зробити в майбутньому. Дозвольте мені просто сказати, що якщо йтиметься про спроби стримати агресію і відповісти на неї, ми розглянемо всі розумні варіанти", - сказав голова американської дипломатії.
Водночас він повторив те, про що американські офіційні особи вже заявляли: "Дозвольте мені також сказати, оскільки це важливо: ми вважали за краще б більш стабільні, передбачувані відносини з Росією, президент Байден ясно дав це зрозуміти президенту Путіну".
За словами Блінкена, Вашингтон також попереджав, що якщо Росія продовжить "робити безрозсудні або агресивні дії" щодо України або де-небудь ще, зачіпаючи інтереси США і їхніх партнерів, "ми відповімо не в цілях ескалації, не в цілях пошуку конфлікту, а тому що такі дії не можуть залишитися без відповіді".
"Тому я думаю, що цілком зрозуміло, що будуть наслідки. Але я щиро сподіваюся, що Росія розуміє, що ми надаємо перевагу більш стабільним, передбачуваним відносинам. Врешті, це залежить від Росії, від її дій або їх відсутності", - наголосив Блінкен.