11:50 07.05.2021

Венеціанська комісія запропонувала механізм, який дасть змогу застосувати, зокрема, позбавлення волі за брехню в поданих деклараціях-2020 - ЦПК

2 хв читати
Венеціанська комісія запропонувала механізм, який дасть змогу застосувати, зокрема, позбавлення волі за брехню в поданих деклараціях-2020 - ЦПК

Венеціанська комісія 6 травня оприлюднила висновок щодо президентського законопроекту №4651 про посилення відповідальності за недекларування, який був ухвалений депутатами у першому читанні 15 квітня.

Як повідомляє Центр протидії корупції у п'ятницю, Венеціанська комісія у висновку (п. 38) зазначила, що "прикрим" є застосування нових посилених санкцій лише до наступного періоду подання декларацій.

"Водночас експерти запропонували спосіб, завдяки якому справедливе та пропорційне покарання за недекларування може бути застосоване до раніше поданих декларацій 2020 року: "...принцип заборони зворотної дії закону в часі не перешкоджає законодавцю вимагати подання додаткової декларації за новими правилами пізніше цього року (або підтвердження дійсності вже поданої декларації). Нові положення Кримінального кодексу зможуть бути застосовані до цих "додаткових" декларацій", - повідомляють у Центрі.

Там уточнюють, що "незважаючи на спроби нардепів уникнути справедливого покарання за недекларування, Венеціанська комісія запропонувала дієвий правовий механізм, який дасть змогу застосувати, зокрема, позбавлення волі за брехню в раніше поданих деклараціях 2020 року".

Повідомляється також, що у висновку підтримані всі зміни, які спочатку були запропоновані в представленому президентом законопроекті, включаючи відновлення ув'язнення як покарання за умисне неподання декларацій або неправдиві відомості від 4,5 млн грн.

"Венеціанська комісія не вбачає у посиленні санкцій та поверненні санкції ув’язнення будь-яких суперечностей сумнозвісному Рішенню КСУ (Конституційного Суду України - ІФ). Схвалення отримали й наслідки від посилення покарання - збільшення строків давності за цими правопорушення до 3 років", - йдеться у повідомленні.

Крім того, експерти підтримали включення недекларування до переліку корупційних правопорушень, що не дозволить звільняти посадових осіб від відповідальності, покарання або застосовувати до них м'якші санкції, ніж передбачені.

"Майже немає сумнівів, що депутати спробують послабити норми законопроекту до другого читання через подані поправки, однак жодних аргументів на користь цього немає, адже Венеційська комісія не вказала на надмірність чи непропорційність запропонованих санкцій, зокрема щодо відновлення ув’язнення як покарання за такі дії", - заявив експерт ЦПК Антон Марчук.

Як повідомлялося, Верховна Рада має намір впровадити обмеження або позбавлення волі за зазначення недостовірних даних у декларації про майно та доходи або ненадання такої декларації. Прийняття відповідного законопроекту №4651 за основу на позачерговому пленарному засіданні українського парламенту 15 квітня підтримали 283 народних депутати.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

До вересня штам "дельта", ймовірно, складе 90% випадків зараження COVID-19 в Європі

Україну та Грузію об'єднують схожі виклики та спільне європейське і євроатлантичне майбутнє

У Підмосков'ї можуть заборонити з 1 липня користуватися громадським транспортом пасажирам без щеплення від COVID-19

У Житомирській області викрито канал збуту наркотиків ув'язненим, трьом фігурантам повідомлено про підозру

Британське посольство в РФ вважає неточним трактування Москви ситуації з проходом есмінця Defender у Чорному морі

Штам "дельта" поступово витісняє інші різновиди COVID-19 у Франції

Зеленський обговорив із Грибаускайте рух України до євроінтеграції

У Великій Британії зафіксували найвищий з 6 лютого показник із захворюваності COVID-19: понад 16 тис. випадків за добу

На Харківщині виборчі бюлетені закупили за завищеними цінами, збиток державі становить майже 435 тис. грн

Блокуванням доступу МАГАТЕ до ОРДЛО Росія порушує Договір про нерозповсюдження ядерної зброї - Кравчук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА