В Індії на тлі COVID-пандемії почастішали випадки ураження людей небезпечними грибами
Доки в Індії продовжує бушувати друга хвиля коронавірусу, який забрав життя понад 242 тис. жителів країни, місцеві лікарі все частіше фіксують випадки мукормікозу (інфекція, яку спричиняють різноманітні види грибів родини мукорових).
Як зазначає BBC, хвороба, яку іноді називають чорною пліснявою (black fungus), часто трапляється серед пацієнтів з COVID-19 або тих, хто одужав від коронавірусу.
Мукормікоз - рідкісне захворювання, його ознаками є некротичні ураження в носі і на піднебінні, що викликають біль і лихоманку. Крім того, можливі симптоми з боку центральної нервової системи, пацієнти скаржаться на набрякання і біль в очах. Хвороба вражає носові пазухи, мозок та легені. Вона смертельно небезпечна для хворих на діабет, а також для хворих на ВІЛ/СНІД і рак. Смертність від мукормікозу може досягати 50%, пише BBC.
Збудниками захворювання є різні гриби, які зустрічаються в ґрунті, рослинах, компості, гниючих овочах і фруктах. Індійські медики відзначають, що сліди грибів можна знайти в носоглотці та на слизових оболонках здорових людей.
BBC наводить думку індійського лікаря Акшая Наїра з Мумбаї, який вважає, що зростання захворюваності мукормікозу може бути спричинене використанням стероїдів у лікуванні важких форм коронавірусу.
Стероїди знижують запалення в легенях, але водночас вони знижують імунітет і можуть підняти рівень цукру в крові. Індійські медики фіксують, що мукормікоз розвивається приблизно через 12-15 днів після одужання від COVID-19.
У Мумбайській лікарні в районі Сіон за два місяці виявлено 24 випадки мукормікозу, тоді як раніше фіксувалося не більше шести епізодів на рік.