18:41 12.05.2021

Зеленський запросив президента Румунії взяти участь у саміті "Кримської платформи" та святкуванні Дня Незалежності

2 хв читати
Зеленський запросив президента Румунії взяти участь у саміті "Кримської платформи" та святкуванні Дня Незалежності

Президент України Володимир Зеленський запросив президента Румунії Клауса Йоганніса взяти участь в інавгураційному саміті "Кримської платформи" та святкуванні Дня Незалежності України.

"Запросив президента Румунії Клауса Йоганніса взяти участь у саміті "Кримської платформи" та святкуванні Дня Незалежності України. Закликав Румунію приєднатися до країн, які вже підписали Декларацію про європейську перспективу України. Вітаю Спільну заяву групи "Бухарестської дев'ятки" про політику РФ у Чорному морі", - написав Зеленський у Twitter у середу.

Як повідомляє прес-служба глави Української держави, під час телефонної розмови президенти двох країн обмінялися думками щодо міжнародного порядку денного, детально обговорили актуальні виклики регіональної безпеки та подальший розвиток двостороннього діалогу України та Румунії. Окремо обговорювалися заходи урядів держав, спрямовані на боротьбу з наслідками пандемії COVID-19, зокрема доступ до вакцин.

"Володимир Зеленський поінформував Клауса Йоганніса про нещодавню ескалацію з боку Росії ситуації вздовж кордонів України та відзначив важливість активної підтримки міжнародної спільноти для зниження напруженості на кордоні, яка, втім, не зникла повністю... Володимир Зеленський поділився останньою інформацією щодо тривалої мілітаризації тимчасово окупованого українського Криму та звернув увагу на постійне погіршення гуманітарної ситуації на півострові", - йдеться у повідомленні.

Президенти відзначили зростання у 2020 році показників торгово-економічного співробітництва між Україною та Румунією всупереч обмеженням, викликаним пандемією коронавірусу.

На думку Зеленського, активізації економічного співробітництва та зміцненню міжлюдських контактів сприятиме і реалізація запланованих прикордонних інфраструктурних проектів, зокрема будівництво мосту через річку Тиса.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

14 лютого: Яке сьогодні свято, все про цей день

Росіяни обстріляли 12 громад Сумської області - ОВА

Шольц пропонує визнати війну Росії в Україні "надзвичайною ситуацією" для Європи

Трамп заявив, що наступного тижня представники України, РФ та США зустрінуться в Саудівській Аравії для переговорів щодо припинення війни

В Румунії виявили уламки "Герані" після нічної атаки РФ по Україні

Директор ДОТ: провели зустрічі з партнерами та обговорили розвиток "данської моделі" по забезпеченню України необхідним озброєнням

Мінфін США запровадив санкції проти прокурора МКС Хана

Сибіга: Україна готова відігравати важливу роль у зміцненні євроатлантичної безпеки

Фінляндія застерегла США та Європу щодо небажання Путіна припинити свою експансіоністську політику

Радник Зеленського спростував інформацію про переговори з росіянами в Мюнхені

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА