Інтерфакс-Україна
15:54 14.05.2021

В Україні щодня реєструють приблизно 20 кримінальних правопорушень, пов'язаних із домашнім насильством - генпрокурор

2 хв читати
В Україні щодня реєструють приблизно 20 кримінальних правопорушень, пов'язаних із домашнім насильством - генпрокурор

Щодня правоохоронці реєструють приблизно 20 кримінальних правопорушень, пов'язаних із домашнім насильством, повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

"Щодня правоохоронці реєструють приблизно два десятки кримінальних правопорушень, пов'язаних із домашнім насильством. Щодня до суду направляється принаймні 14 таких справ", - сказала Венедіктова на круглому столі до 10-ї річниці відкриття до підписання Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульської конвенції) у п'ятницю.

За її словами, загалом у 2020 році було зафіксовано понад 5 тис. кримінальних правопорушень у категорії справ у сфері домашнього насильства, що на 88% більше, ніж у 2019 році.

"З чим пов'язано збільшення? Не тому що злочинів стало більше, а тому що правоохоронці почали їх бачити, враховувати, з одного боку, а з іншого боку - громадяни стали звертатися: жінки, чоловіки, діти", - зазначила Венедіктова.

Генпрокурор додала, що в першому кварталі 2021 року зареєстрована така сама кількість злочинів, яка була зареєстрована за весь 2018 рік, а це більше, ніж 1,5 тис. злочинів.

Вона зазначила, що минулого року обвинувальні акти щодо кожного четвертого кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством, направлено до суду. "За активної позиції прокурорів вже засуджено 800 осіб", - додала генпрокурор.

Венедіктова також поінформувала, що у 2019 і 2020 роках було скоєно 80 і 70 умисних вбивств у сфері домашнього насильства.

"Стрімко збільшилася встановлена кількість осіб, постраждалих від домашнього насильства. У 2018 році із заявами звернулися 1,5 тис., у 2019 році - вже понад 2,5 тис., у 2020 році - плюс-мінус 4 тис., у першому кварталі 2021 року - вже 1 225 постраждалих", - розповіла вона.

Генпрокурор вважає, що однією з основних причин зростання таких правопорушень є те, що все більше потерпілих відмовляються мовчати, приховувати так звану сімейну таємницю за сімома замками.

Крім того, вона звернула увагу на те, що спостерігається збільшення злочинів категорії домашнє насильство внаслідок заподіяння незаконних дій психологічного характеру. За її словами, у 2019 році було зафіксовано 760 таких випадків, у 2020 році - 1 798 випадків.

Венедіктова також повідомила, що найбільшу кількість злочинів скоює один із подружжя. У 2018 році було скоєно 42 таких злочини, у 2019 році - 1060, що більше, ніж у 25 разів, у 2020 році - 1444 випадки, за 3 місяці 2021 року - 360.

"За цими цифрами стоїть нерівність, уявлення моделі поведінки, засади, що хтось є вище інших, що і підштовхує людей до застосування сили", - пояснила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог атакував 208 БпЛА та 27 ракет різних типів, зафіксовано влучання 10 ракет і 25 ударних БпЛА у 9 локаціях - ПС

Зеленський: не може бути жодної тиші у відповідь на удари ворога по мирному населенню

Успішне прийняття внесеного Зеленським законопроєкту про антикорупційні органи стане кроком у відновленні довіри - Матернова

Один з поранених 21 липня жителів Сумщини помер у лікарні - ОВА

Троє цивільних поранено внаслідок комбінованої атаки ворога у Сумській області

Генштаб зафіксував упродовж доби 191 бойове зіткнення

Президентка Європейської Комісії обговорить з Трампом перспективи торгівельної угоди під час його візиту до Великої Британії

Двоє загиблих та п'ятеро постраждалих у Дніпрі та області внаслідок нічної атаки ворога

Окупанти втратили впродовж доби 1080 військовослужбовців

П'ятеро людей постраждали внаслідок комбінованої нічної атаки росіян по Харкову

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА