19:22 18.05.2021

Хомчак закликав країни НАТО сформувати системний і консолідований підхід до нейтралізації російських викликів і загроз

2 хв читати
Хомчак закликав країни НАТО сформувати системний і консолідований підхід до нейтралізації російських викликів і загроз

Країни, що входять до Північноатлантичного альянсу, мають спільно з Україною сформувати системний і консолідований підхід до нейтралізації російських викликів і загроз у контексті обстановки, яка склалася на українському напрямку, де наша країна вже восьмий рік перебуває на передовій боротьби з "імперськими амбіціями Москви".

Відповідну заяву зробив головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак під час засідання Військового комітету НАТО у форматі з Україною.

"Кожен день приносить нам ознаки нової "холодної" війни. При цьому вже йдеться про потенційні конфлікти, які можуть виникнути не лише на території Європи, а й в Арктиці, на Близькому Сході, в Північній і Центральній Африці, Середземномор'ї тощо - всюди, де Росія демонструє агресивні амбіції та військову міць, провокує нестабільність і створює зони напруги", - цитує Хомчака прес-служба ЗСУ у вівторок.

Головнокомандувач ЗСУ також поінформував міжнародну спільноту про розвиток безпекового середовища навколо України, обстановку в районі проведення Операції об'єднаних сил і основні досягнення в реформуванні ЗС України.

"Росія не залишає спроб повернути нашу державу до сфери власного впливу. Втім, кремлівські стратеги гібридних війн не здатні усвідомити, що Україна пройшла точку неповернення, і шляху назад вже немає. У цей період ми опинилися, без перебільшення, в унікальній ситуації, коли у складних безпекових умовах маємо протидіяти російській збройній агресії проти нашої держави та водночас проводити реформи Збройних Сил України", - наголосив генерал.

Він також звернув увагу країн НАТО на деякі аспекти гібридної війни Росії проти України, зокрема на концентрацію російських військ (сил) поблизу українських кордонів, яка в її нинішніх обсягах не фіксувалася з 2014-2015 року, коли збройне протистояння на окупованій території Донецької та Луганської областей перебувало в гарячій фазі.

"Росія продовжує свою модель агресивних дій із дестабілізації, включно з постійним порушенням українського суверенітету та територіальної цілісності та посиленням на українському кордоні. Хоча ми спостерігали певне скорочення чисельності російських військ поблизу кордону, там залишаються десятки тисяч, зі зброєю та технікою. Росія намагається ввести обмеження в Чорному морі, включно з обмеженням доступу до Азовського моря через Керченську протоку", - зазначив голова Військового комітету НАТО сер Стюарт Піч.

У ЗСУ також зазначають, що українське військове керівництво не виключає можливості того, що для посилення політичного й військового тиску на Україну РФ також може використати територію та інфраструктуру інших держав.

Крім того, повідомляється, що потенційну загрозу для нашої держави становить проведення запланованих на вересень спільних стратегічних навчань збройних сил Росії та Білорусі "Захід-2021".

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА