07:52 01.06.2021

Штами COVID-19 отримають назви букв грецького алфавіту

2 хв читати
Штами COVID-19 отримають назви букв грецького алфавіту

Варіанти коронавірусу COVID-19 стануть позначати буквами грецького алфавіту, щоб уникнути дискримінації країн, в яких ці штами виявили вперше, і для спрощення вживання в мові, повідомила в понеділок Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

"Група експертів ВООЗ рекомендувала використовувати маркування з використанням літер грецького алфавіту, тобто Альфа, Бета, Гамма, що буде легше і практичніше для обговорення (варіантів) в ненауковому середовищі", - йдеться в заяві ВООЗ.

У документі наголошується, що країнам і агентствам слід використовувати дані позначення варіантів вірусу, оскільки вони не тільки легко вимовляються, але і не стигматизують країни, в яких вперше виявили той чи інший штам.

Відповідно до нової системи, "британський" штам коронавірусу B.1.1.7 отримає назву "Альфа", варіант B.1.351, уперше виявлений в ПАР, стане "Бетою", а бразильський P.1 - "Гамою".

Два підвиди "індійського" штаму коронавірусу - B.1.617.2 і B.1.617.1 - назвуть "Дельтою" і "Каппою" відповідно.

"Вони не замінять наукових назв, але покликані допомогти в громадському обговоренні", - заявила зі свого боку провідний лікар-епідеміолог ВООЗ Марія ван Керкгове.

ЗМІ нагадують, що раніше в травні президент США Джо Байден підписав закон проти злочинів на грунті ненависті, націлений на захист американців азіатського походження, які постраждали від різкого збільшення нападок під час пандемії COVID-19.

У грецькому алфавіті 24 літери. Епсілон, Зета, Ета, Тета і Йота вже обрані для позначення варіантів, за якими ведеться пильне спостереження.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА