Інтерфакс-Україна
12:34 17.06.2021

Суд дав умовний термін фігурантці справи про "хабар Злочевського" в $5 млн

2 хв читати
Суд дав умовний термін фігурантці справи про "хабар Злочевського" в $5 млн

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду між прокурором і колишньою чиновницею Державної фіскальної служби - фігуранткою справи про спробу підкупу керівництва антикорупційних органів - і призначив їй покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном на два роки.

"Колегія суддів Вищого антикорупційного суду затвердила угоду, укладену між прокурором САП (Спеціалізованої антикорупційної прокуратури - ІФ) та колишньою начальницею департаменту Державної фіскальної служби України та визнала її винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України. На підставі угоди про визнання винуватості від 15.06.2021 суд призначив екс-чиновниці покарання у виді п'яти років позбавлення волі без конфіскації майна", - йдеться в повідомленні, розміщеному в четвер на сайті ВАКС.

У повідомленні наголошується, що суд звільнив обвинувачену від покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі й визначив випробувальний термін на два роки.

Колегія суддів також скасувала їй запобіжний захід у вигляді застави і поклала на колишню чиновницю низку зобов'язань.

Вирок може бути оскаржений в Апеляційній палаті ВАКС.

У суді нагадують, що за версією сторони обвинувачення, голова одного з департаментів ДФС "в інтересах екс-міністра екології увійшла в змову з групою осіб задля забезпечення надання неправомірної вигоди керівництву САП і НАБУ за нібито закриття кримінального провадження за підозрою колишнього міністра екології".

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" в антикорупційних органах, йдеться про колишнього керівника одного з департаментів ДФС Олену Мазурову.

У червні 2020 року НАБУ та САП затримали на гарячому трьох осіб відразу після надання $6 млн неправомірної вигоди для подальшої передачі керівнику САП, щоб той закрив кримінальне провадження за підозрою екс-міністра, передане восени 2019 року Генеральною прокуратурою в НАБУ за підслідністю, в частині, що стосується екс-міністра екології. Усім затриманим Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Епізод, в якому керівництву антикорупційних органів пропонували неправомірну вигоду, стосується можливої причетності екс-міністра до заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, виданого ВАТ "Реал Банк" (підконтрольного на той час злочинній організації за участю посадових осіб часів президента Януковича) та легалізації цих коштів. У цій справі повідомлено про підозру деяким особам, зокрема і колишньому міністру.

У квітні 2021 року прокурори САП передали до ВАКС справу у спробі підкупу керівництва САП і НАБУ. Фігуранти справи - перший заступник начальника ГУ ДПС у м. Києві (на момент скоєння злочину), один із керівників групи компаній, афілійованої з колишнім міністром екології та природних ресурсів, і колишня голова одного з департаментів ДФС України, яка була довіреною особою колишнього міністра екології.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог атакував Дніпропетровщину безпілотниками, виникли пожежі – Гайваненко

Стармер після розмови із Зеленським провів консультації з Трампом щодо мирного плану

Грем: Трамп забезпечить, щоб Україна була вільною та суверенною державою із здатністю захистити себе

Конкурс на наглядраду "Енергоатому" буде проведений за повною процедурою за порадою послів G7

Поліція Кіпру розшукує підозрюваних у зв'язку зі спробою викрадення колишнього міністра енергетики України - ЗМІ

Орбан виступає проти додаткової допомоги Україні та підтримує план США щодо територіальних поступок

США попередили союзників про можливі гірші умови, якщо Україна відмовиться від мирного плану

У Запоріжжі внаслідок російського обстрілу поранено п’ять людей

Європейські союзники України наполягають на зміні щонайменше чотирьох пунктів мирного плану Трампа

У Херсоні кількість жертв обстрілу зросла до чотирьох

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА