09:57 25.06.2021

Рішення про прохід британського есмінця Defender поблизу Криму прийняв Джонсон - ЗМІ

2 хв читати
Рішення про прохід британського есмінця Defender поблизу Криму прийняв Джонсон - ЗМІ

Маршрут проходу британського есмінця Defender поблизу Криму був розроблений і запропонований міністром оборони Великої Британії Беном Воллесом, однак проти цього виступив глава британського МЗС Домінік Рааб, тоді вирішення питання було передано прем'єру Борису Джонсону, повідомила The Daily Telegraph.

Рааб висловив занепокоєння з приводу планів Міноборони і заздалегідь попередив, що Москва може спробувати використати прохід Defender у своїх інтересах, пише видання.

Міністри звернулися на Даунінг-стріт, щоб рішення прийняв прем'єр-міністр.

"Вся суперечка була між Раабе і Воллесом, потім вони звернулися до прем'єр-міністра за рішенням. У понеділок есмінцю було скеровано рішення про те, що він має здійснити мирний прохід через ці води", - наводить The Daily Telegraph інформацію джерела.

Водночас прем'єр напередодні не став підтверджувати, що рішення про прохід есмінця приймав він особисто.

"Це справа міністерства оборони, але якщо ви хочете знати мою думку, я думаю, що було абсолютно доречно використовувати міжнародні води", - сказав він журналістам.

Джонсон додав: "Було абсолютно правильним те, що ми мали продемонструвати законність свободи судноплавства у такий спосіб, як ми це і зробили, обравши найкоротший маршрут між двома точками".

Представник прем'єра також відмовився відповідати на запитання, чи санкціонував Джонсон особисто місію, заявивши журналістам.

Проте джерела газети в четвер увечері наполягали на тому, що всередині уряду не було розбіжностей із приводу маршруту слідування корабля. Джерело в Міноборони сказало: "Ми всі - одна велика щаслива родина". Джерело в МЗС заявило, що Рааб "підтримує право Defender на мирний прохід через українські води". Представник уряду повідомив, що маршрут корабля був "давно спланований і повністю відповідає міжнародному праву", додавши: "Обраний маршрут був самим прямим, за міжнародно визнаним маршрутом між Україною і Грузією".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА