11:04 07.07.2021

Авіатрафік у повітряному просторі України в червні-2021 становив майже 60% від докарантинного

2 хв читати
Авіатрафік у повітряному просторі України в червні-2021 становив майже 60% від докарантинного

У повітряному просторі України в червні 2021 року був виконано 21,113 тис. польотів, що становить 59,6% червневого обсягу польотів докризового 2019 року, повідомила прес-служба Державного підприємства обслуговування повітряного руху ("Украерорух") у середу.

За даними "Украероруху", абсолютне значення кількості рейсів у травні поточного року збільшилося, динаміку також можна назвати позитивною - показники травня були менші: 56,6% кількості польотів аналогічного періоду 2019 року.

На думку "Украероруху", збільшення інтенсивності польотів зумовлене початком туристичного сезону, поступовим відкриттям кордонів зарубіжних країн, відновленням низки призупинених через пандемію міжнародних рейсів до Європи та виходом на авіаційний ринок України нових авіаперевізників.

"Важливим поштовхом для пожвавлення транзиту в українському небі став також перегляд ставок за аеронавігаційне обслуговування над Чорним морем. З 1 червня цього року почали діяти нові аеронавігаційні ставки, за якими вартість 100 км прольоту становить EUR25 замість EUR51,1. Насамперед українські авіакомпанії переглянули свої плани польотів на південних і південно-східних напрямках з Україною і відновили польоти в Сімферопольському районі польотної інформації", - цитує прес-служба главу "Украероруху" Андрія Ярмака.

Він також заявив, що "Украерорух" активно працює над залученням іноземних перевізників до виконання рейсів у цій частині повітряного простору України.

Українські авіакомпанії у червні 2021 року виконали 8953 польоти (на 20% менше порівняно з червнем 2019 року), іноземні авіакомпанії виконали 12160 польотів (менше на 49,8%).

Структура польотів за типами: внутрішні польоти - 2965 рейсів (на -2,6% менше порівняно з відповідним періодом 2019), міжнародні польоти - 11,469 тис. рейсів (-27%), транзитні польоти - 6679 рейсів (-60%).

На думку Ярмака, поштовхом до подальшого відновлення авіатрафіку в повітряному просторі під відповідальністю України є перегляд карантинних обмежень урядами європейських країн на перетин кордонів для українських громадян.

Надалі новим імпульсом має стати підписання угоди з країнами ЄС про спільний авіаційний простір.

"Очікуємо на появу більшої кількості нових зарубіжних гравців на українському ринку та підвищення інтенсивності польотів уже до кінця року. Отже, авіапасажири можуть розраховувати на розширення мережі маршрутів, які поєднають Україну з Європою, а також усередині країни, що дасть нові можливості у плануванні подорожей", - наголосив Ярмак.

Як повідомлялося, Державне підприємство обслуговування повітряного руху в 2020 році забезпечило аеронавігаційним обслуговуванням 142 047 рейсів, що на 57,6% менше, ніж за 2019 рік.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський подякував Норвегії за рішення збільшити підтримку України на $600 млн

У центрах рекрутингу української армії повістки не вручатимуть - Міноборони

На Дніпропетровщині внаслідок ворожих обстрілів пошкоджені три кафе, шість приватних будинків - голова ОВА

"Ліси України" навесні 2024р. виконали план посадки лісів на 102%

ВР пропонують зрівняти у правах жінок і чоловіків, які мають дітей до 18 років, на звільнення з військової служби під час війни - законопроєкт

Шмигаль про розблокування вантажопотоку на українсько-польському кордоні: сподіваємося, ми перегорнули цю сторінку у відносинах із Польщею

Керівника угруповання з переправлення ухилянтів за кордон екстрадовано з Болгарії

Київ передав бійцям 3 штурмової бригади 20 нових пікапів Toyota Hilux - Кличко

Латвія передасть Україні новий пакет військової допомоги, який допоможе поліпшити ППО - прем'єр

У Києві відкрили перший центр рекрутингу української армії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА