17:28 08.07.2021

Зеленський повернув законопроект про відновлення роботи ВККС до Ради із пропозиціями

2 хв читати
Зеленський повернув законопроект про відновлення роботи ВККС до Ради із пропозиціями

Президент України Володимир Зеленський наклав вето на підтриманий парламентом законопроект №3711-д про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

Як повідомляється в картці законопроекту на сайті Верховної Ради, закон було направлено на підпис президенту 5 липня, а 8 липня повернуто до парламенту з пропозиціями глави держави. Цього самого дня законопроект направлено на розгляд комітету з питань правової політики.

Президент пропонує вважати повноважною ВККС у разі призначення до її складу щонайменше 11 членів, з яких як мінімум шість призначені з числа суддів або суддів у відставці.

Глава держави також вносить пропозицію, згідно з якою на запит члена першого складу конкурсної комісії для організаційного, технічного забезпечення здійснення його повноважень конкурсна комісія може залучати помічників, перекладачів.

Водночас у пропозиціях президента зазначено, що фінансування діяльності таких помічників, перекладачів може здійснюватися із залученням міжнародної технічної допомоги.

Парламентський комітет з питань правової політики розгляне пропозиції президента Зеленського до законопроекту №3711-д  у п'ятницю, 9 липня, повідомив голова підкомітету з питань ЄСПЛ комітету Роман Бабій (фракція "Слуга народу").

"Уже завтра під час засідання комітету з питань правової політики ми з колегами плануємо сформулювати оновлений текст поправки. Сподіваємося, що після цього вдасться ще раз розглянути законопроект у сесійній залі вже у вівторок або середу", - сказав Бабій агентству "Інтерфакс-Україна".

Він пояснив, що президент застосував право вето до законопроекту №3711-д про відновлення роботи ВККС через "частково конкуруючі між собою правки: №453, яка дає міжнародним експертам вирішальний голос у конкурсній комісії, і №409, згідно з якою для ухвалення рішення про призначення члена ВККС потрібно по два голоси українських та міжнародних експертів".

Як повідомлялося, Верховна Рада 29 червня ухвалила вищезазначений законопроект, а голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав його 5 липня.

Спікер Верховної Ради очікував, що Зеленський застосує право вето до цього закону через суперечливість його статей про вагу голосу міжнародних експертів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА