Зеленський повернув законопроект про відновлення роботи ВККС до Ради із пропозиціями
Президент України Володимир Зеленський наклав вето на підтриманий парламентом законопроект №3711-д про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).
Як повідомляється в картці законопроекту на сайті Верховної Ради, закон було направлено на підпис президенту 5 липня, а 8 липня повернуто до парламенту з пропозиціями глави держави. Цього самого дня законопроект направлено на розгляд комітету з питань правової політики.
Президент пропонує вважати повноважною ВККС у разі призначення до її складу щонайменше 11 членів, з яких як мінімум шість призначені з числа суддів або суддів у відставці.
Глава держави також вносить пропозицію, згідно з якою на запит члена першого складу конкурсної комісії для організаційного, технічного забезпечення здійснення його повноважень конкурсна комісія може залучати помічників, перекладачів.
Водночас у пропозиціях президента зазначено, що фінансування діяльності таких помічників, перекладачів може здійснюватися із залученням міжнародної технічної допомоги.
Парламентський комітет з питань правової політики розгляне пропозиції президента Зеленського до законопроекту №3711-д у п'ятницю, 9 липня, повідомив голова підкомітету з питань ЄСПЛ комітету Роман Бабій (фракція "Слуга народу").
"Уже завтра під час засідання комітету з питань правової політики ми з колегами плануємо сформулювати оновлений текст поправки. Сподіваємося, що після цього вдасться ще раз розглянути законопроект у сесійній залі вже у вівторок або середу", - сказав Бабій агентству "Інтерфакс-Україна".
Він пояснив, що президент застосував право вето до законопроекту №3711-д про відновлення роботи ВККС через "частково конкуруючі між собою правки: №453, яка дає міжнародним експертам вирішальний голос у конкурсній комісії, і №409, згідно з якою для ухвалення рішення про призначення члена ВККС потрібно по два голоси українських та міжнародних експертів".
Як повідомлялося, Верховна Рада 29 червня ухвалила вищезазначений законопроект, а голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав його 5 липня.
Спікер Верховної Ради очікував, що Зеленський застосує право вето до цього закону через суперечливість його статей про вагу голосу міжнародних експертів.