13:55 27.07.2021

Майже 4 тис. людей стали жертвами порушення права власності в окупованому Криму - дослідження

3 хв читати
Майже 4 тис. людей стали жертвами порушення права власності в окупованому Криму - дослідження

Майже 4 тис. людей постраждали від порушення права власності на окупованому РФ півострові Крим, свідчить тематичний огляд ситуації з правами людини в умовах окупації "Крим без правил. Окупована власність", презентація якого відбулася в Києві у вівторок.

"Ми провели моніторинг у судовій сфері, і це дало змогу нам ідентифікувати 3984 жертви порушення права власності в окупованому Криму. Я наголошую, що це лише ті жертви, яких нам вдалося ідентифікувати, і йдеться лише переважно про фізичних осіб і невелику кількість юридичних осіб. Із цієї кількості жертв 3728 позбулися права власності на свої земельні ділянки, а 256 втратили нерухоме майно через його пошкодження, знесення органами окупаційної влади", - сказав адвокат, експерт ГО "Регіональний центр прав людини" Роман Мартиновський на прес-конференції в Києві.

Він наголосив, що найбільше від цих дій постраждало населення міста Севастополя. "Загальна кількість жертв становить 95,2% від 3984, про які я говорив вище", - уточнив Мартиновський.

За словами адвоката, найбільше порушень відбулося протягом 2017 року, коли окупаційні суди ухвалили понад 70% рішень у всіх справах, які розглядались судами на окупованій території протягом 2014 року - 2019 року.

Мартиновський пояснив, що влада Севастополя застосувала два так званих інноваційних підходи для вилучення земель. "По-перше, вони підписали договір із приватною юридичною компанією, який передбачав подачу принаймні 2 тис. 500 позовів проти фізичних осіб-власників земельних ділянок, і робила це приватна юридична кампанія за рахунок коштів державного бюджету", - сказав він.

Крім того, експерт зазначив, що за запитом так званих прокурорів на окупованій території архів міста Севастополя надавав довідки-відповіді про те, що в матеріалах архіву відсутні оригінали розпоряджень відповідних українських органів державної влади, на підставі яких громадяни отримували право власності на земельні ділянки.

"І незважаючи на те, що у людей були оригінали цих документів на руках, а все ж таки погоджувалися з тим, що оригінали цих документів відсутні, і ухвалювали рішення про позбавлення права власності людей на землю", - додав він.

Водночас Мартиновський повідомив, що вилучалися з власності переважно землі, які перебувають або поруч із морським узбережжям, або поруч із дуже цінними заповідниками, зокрема велика кількість таких земельних ділянок розташована в урочищі Ласпі.

"Ми схиляємося до того, що йшлося саме про те, щоб перерозподілити ці ділянки, щоб в цих зонах можна було віддати цю землю особам, які наближені до нинішнього керівництва РФ, і такі факти вже є", - зазначив він.

Мартиновський також заявив, що "про справедливість судових розглядів взагалі не йдеться в цій ситуації".

"Нами зафіксовані випадки масового переписування текстів судових рішень, в яких змінювалися лише прізвища жертв і адреси земельних ділянок. В іншому ці рішення не відрізнялися один від одного", - пояснив він.

Адвокат також зазначив, що відповідно до протоколів, судовий розгляд здійснювався протягом 20-30 хвилин, включаючи період виготовлення тексту судового рішення, тобто перебування судді у нарадчій кімнаті, і його проголошення.

"Про ступінь розпачу людей та рівень їхньої покірності свідчить той факт, що для перегляду цих рішень в апеляційному порядку звертався лише кожен третій. Лише кожна третя жертва спробувала оскаржити судове рішення. Якщо говорити про масштаб, то він також підтверджується ще й загальною кількістю землі, яка була вилучена у людей. Ми говоримо про принаймні 4 млн 780 тис. кв. м. або майже 500 тис. га землі", - поінформував експерт.

Він звернув увагу, що це стосується лише тих випадків, коли можна було визначити розмір земельних ділянок. "У половині випадків приблизно ми не змогли визначити, тому що в судових рішеннях розмір земельної ділянки був відсутній", - уточнив Мартиновський.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

З Афганістану до Києва прибув літак з евакуйованими українськими громадянами

Ухвалення закону про деолігархізацію зменшить вплив корпоративних інтересів на політику та економіку України - британський посол

ДБР повідомило про підозру одному зі своїх співробітників за фактом службової недбалості

У ЄС мають намір запровадити єдиний стандарт для зарядних кабелів, Apple вважає таке рішення необґрунтованим

СБУ заблокувала загальнонаціональний канал реалізації контрафактних сигарет

Суд Лондона не має юрисдикції для розгляду справи ФГВФО проти Жеваго як екс-власника банку "Фінанси та кредит"

Російські найманці порушили режим припинення вогню поблизу Південного - штаб ООС

Грета Тунберг має намір брати участь у демонстрації в Берліні

Правоохоронці продовжують оперативно-розшукові заходи у справі замаху на Шефіра

Суд відклав розгляд справи про повернення ПриватБанку сплачених сім'ї Суркісів 540 млн грн до рішення у справі про законність договорів bail-in

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА