Інтерфакс-Україна
18:27 04.08.2021

ВАКС відмовив у відводі судді, який розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу Чаусу

2 хв читати
ВАКС відмовив у відводі судді, який розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу Чаусу

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) відмовив у відводі судді Володимира Воронька, який розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу екс-судді Миколі Чаусу, повідомила керівник прес-служби ВАКС Олеся Чемерис.

"Суд відмовив у задоволенні цього клопотання. Це означає, що питання (розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу - ІФ) повертається до судді, який розглядав його і, очевидно, відбуватиметься в закритому режимі, оскільки це рішення було ухвалено суддею раніше", - сказала вона журналістам у середу в Києві.

"Наразі суддя отримає ухвалу про свій не відвід і вирішить, чи розглядатиметься клопотання, чи відкладеться розгляд на іншу дату", - додала Чемерис.

Як повідомлялося, у середу Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) розпочав засідання з обрання запобіжного заходу екс-судді Миколі Чаусу, Служба безпеки України просить суд про закрите слухання.

Чауса спіймали на хабарі в $150 тис. 9 серпня 2016 року. За даними місцевої преси, він обіцяв ухвалити "потрібне рішення" у справі про торгівлю наркотиками. Отримані гроші суддя закопував на своєму городі в літрових банках. Заарештувати Чауса одразу не змогли - не було дозволу Верховної Ради. Доки отримували дозвіл, суддя втік із країни. Він прилетів до Кишинева приватним літаком нелегально, а наприкінці 2016 р. здався поліції. ЗМІ писали, що йому вдалося уникнути арешту й екстрадиції завдяки заступництву з боку тодішнього президента України Петра Порошенка і молдовського олігарха Володимира Плахотнюка.

У Молдові Чаус подав заяву про надання йому політичного притулку. Президент відхилив його прохання, після чого адвокати Чауса намагалися оскаржити рішення в судах. Розгляд продовжувався понад два роки. У середині березня 2021 року колегія цивільних, комерційних і адміністративних спорів Вищої судової палати відмовила Чаусу в наданні політичного притулку в Молдові, рішення було остаточним й оскарженню не підлягало.

Невідомі викрали Чауса 3 квітня в центрі Кишинева. Його місцеперебування було невідоме, але він декілька разів виступав із відеозверненнями до своєї дружини в інтернеті, в яких заявляв, що його ніхто не викрадав і він перебуває в безпеці.

30 липня стало відомо, що Чауса знайшли в селі Мазурівка у Вінницькій області. Працівники Національної поліції після прибуття намагалися затримати Чауса, проте співробітники СБУ "відбили" екс-суддю у поліцейських і відвезли в невідомому напрямку. Національне антикорупційне бюро України ідентифікувало автомобілі, якими працівники СБУ перевозили Чауса, і намагалося зупинити їх, проте спецслужба ігнорувала запит НАБУ. Чауса доправили в Центральне управління СБУ на вул. Володимирській у Києві.

Пізніше прес-центр СБУ повідомив, що Чаус сам звернувся до співробітників СБУ із заявою про викрадення та позбавлення волі. Адвокат екс-судді повідомив, що Служба безпеки України не затримала Чауса, він перебуває під захистом відомства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський закликав усю Європу та інших партнерів створити трибунал щодо злочину російської агресії

Шмигаль обговорив з Ламмі розвиток двостороннього стратегічного партнерства і ситуацію на фронті

Паліса обговорив з Кубілюсом підвищення обороноздатності України

Міносвіти пояснило, хто з випускників і випускниць 9 і 11 класів отримає свідоцтво з відзнакою

Мерц: 30-денне припинення вогню буде тестом для Путіна

Львів зібрав 35 іноземних делегацій на День Європи

В Україні на вихідних очікуються дощі, місцями заморозки на поверхні ґрунту

Британія додала до санкційних списків щодо Росії СК "Согласіє", компанії з Гонконгу та Норвегії, понад 100 танкерів

Глави МЗС країн Європи прибули до Львова для участі у двох важливих подіях

Лідери країн-членів JEF обговорили із Зеленським і Трампом перспективи 30-денного припинення вогню: ситуація рухається

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА