Інтерфакс-Україна
16:19 17.08.2021

"Талібан" не атакуватиме американські війська, але США зобов'язані вивести їх з Афганістану - представник талібів

1 хв читати

Рух "Талібан" не атакуватиме сили США в Афганістані, але Вашингтон має повністю вивести свій контингент, заявив телеканалу Sky News прес-секретар офісу талібів у Катарі Суха Шахін.

"Їм (США - ІФ) слід вивести всі свої війська, але ми віддані зобов'язанням не атакувати їх", - сказав він.

Водночас він нагадав, що США порушили домовленості з "Талібаном", укладені в Досі в лютому 2020 року, і зрушили термін виведення військ на 11 вересня 2021 року.

Шахіну також поставили запитання про те, хто є найближчим іноземним союзником "Талібану".

"У нас немає союзників як таких. Ми не є членами будь-якого блоку, будь-якого військового блоку", - запевнив він, зазначивши одночасно, що таліби хочуть співпрацювати з усіма країнами у справі реконструкції Афганістану.

Як зазначає Sky News, Шахін заявив про відсутність фінансової підтримки "Талібану" з боку Пакистану, Китаю або Росії, але пояснив, що таліби "мають хороші відносини з ними".

Відповідаючи на запитання, як вдасться управляти Афганістаном у разі відсутності міжнародної допомоги, Шахін відповів, що країна має багаті поклади природних ресурсів, а афганці - працьовитий народ.

За його словами, таліби ближчі народові Афганістану, ніж попередній уряд. Він заявив, що жінки зможуть здобувати освіту, зокрема університетську, але зазначив, що їм, мабуть, доведеться носити бурку - "заради їх безпеки".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Звільнення Галущенка та Гринчук зазначені першими питаннями засідання Ради у вівторок – Гончаренко

Зеленський зустрінеться з королем Іспанії Феліпе VI - Никифоров

Єврокомісар Кос назвала три аспекти подальшої роботи у питанні євроінтеграції країн-кандидатів

У Покровську зростає кількість стрілкових боїв, противник хоче у короткостроковій перспективі вийти до н.п. Гришине - ДШВ

Росіяни вдарили по Городні на Чернігівщини, дві людини загинули – ДСНС

Рішення ПА ОБСЄ приєднатися до Коаліції за повернення українських дітей сприятиме відповідальності РФ – МЗС

У МЗС закликали міжнародну спільноту засудити удар РФ по Дніпру, внаслідок якого постраждало приміщення "Суспільного"

Негода знеструмила 124 населені пункти у 6 областях, внаслідок атак є відключення на Дніпропетровщині і Сумщині – "Укренерго"

Голова УІНП: на жаль, ми спостерігаємо зменшення пам'яті навколо дат, пов'язаних з Героями Небесної сотні

Віткофф прилетить до Туреччини для зустрічі з Зеленським в середу – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА