Інтерфакс-Україна
13:48 18.08.2021

Посольство США засудило винесення Росією вироку чотирьом кримським татарам у справі Хізб ут-Тахрір

1 хв читати
Посольство США засудило винесення Росією вироку чотирьом кримським татарам у справі Хізб ут-Тахрір

Посольство США в Україні закликало Росію припинити релігійні переслідування та звільнити українських політв'язнів.

"Ми засуджуємо російський вирок чотирьом кримським татарам - 12-18 років в'язниці за сфабрикованими звинуваченнями в "екстремізмі" та затримання ще п'яти кримськотатарських активістів. Росія повинна припинити релігійні переслідування і звільнити всіх українських політв’язнів. Крим це Україна", - зазначено в повідомленні на сторінці посольства у Twitter.

Як повідомлялося, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив чотирьох учасників так званої алуштинської групи за сфабрикованою справою Хізб ут-Тахрір до максимальних термінів ув'язнення в колонії суворого режиму: Ленура Халілова та Руслана Месутова - до 18 років, Руслана Нагаєва - до 13 років, Ельдара Кантемирова - до 12 років позбавлення волі.

Уранці 17 серпня після проведення обшуків у Сімферопольському, Бахчисарайському, Балаклавському і Нахімовському районах у тимчасово окупованому Криму було затримано ще п'ятьох кримських татар. Серед затриманих - імам Раїф Февзієв та активісти Рустем Мурасов, Рустем Таїров, Джеббар Бекіров, Заур Абдуллаєв. Трьом із п'яти затриманих осіб обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок вибуху в Ізмаїлі постраждав чоловік

НАБУ і САП вважають, що законопроєкт №12439 може перешкодити розслідуванню топкорупції

Угорщина та Сербія прискорять будівництво нафтопроводу між обома країнами - Сіярто

Відсутність згадки війни РФ проти України в декларації саміту ШОС свідчить про провал дипломатичних зусиль Москви - МЗС

СБУ повідомила про підозру Кадирову за наказ використовувати українських полонених як "живий щит"

Кабмін делегував представників до керівної ради Американсько-українського інвестфонду відбудови

Кабмін виділив 34 млн грн на водопостачання для Миколаївщини

Сили оборони не допустили прориву ворога у Мирноград – DeepState

Кабмін опублікував постанову про дозвіл депутаткам місцевих рад безперешкодно перетинати держкордон під час воєнного стану

У Львові на Збоїщах завершили ексгумацію поховань польських військових, полеглих у вересні 1939 р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА