Інтерфакс-Україна
18:49 23.08.2021

Венедіктова: За роки окупації Криму заочно винесено 40 вироків, Україна сподівається на міжнародні суди

2 хв читати
Венедіктова: За роки окупації Криму заочно винесено 40 вироків, Україна сподівається на міжнародні суди

Правоохоронні органи України притягають до відповідальності причетних до окупації Криму в заочному порядку, є великі сподівання на підтримку міжнародних судових інститутів у відстоюванні національних інтересів і прав людини, зазначає генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

"За роки роботи в умовах окупації, без доступу до території, направлено до суду понад 300 обвинувальних актів за злочинами, пов'язаними з озброєною агресією РФ: захопленням державної влади, поваленням конституційного ладу та суверенітету на території півострова Крим", - сказала генпрокурор у понеділок, виступаючи під час дискусій у рамках саміту "Кримської платформи".

Вона наголосила, що серед осіб, яких притягують до кримінальної відповідальності, - судді Конституційного Суду РФ, керівництво Міністерства оборони та Генерального штабу РФ, представники командного складу Чорноморського флоту РФ, радник президента Путіна, який забезпечував та організовував сепаратистські референдуми на території Криму.

За словами Венедіктової, в рамках заочного засудження винесено приблизно 40 вироків.

"Україна покладає великі сподівання на міжнародні суди. Ми наразі відстоюємо свої інтереси в трьох міжнародних інститутах: Міжнародний кримінальний суд (МКС), Європейський суд з прав людини та Міжнародний суд ООН", - нагадала генпрокурор.

Вона уточнила, що до МКС направлено 12 інформаційних повідомлень, останнє з яких стосується військових злочинів проти об'єктів культурної спадщини на тимчасово окупованій території півострова Крим.

Генпрокурор зазначила, що найсерйознішою проблемою і злочином є зміна демографічного стану Криму, стирання національної пам'яті та зміна національної ідентичності.

"Серед найбільш кричущих випадків - переслідування кримчан з боку окупантів за національною ознакою, прояви дискримінації за національними, політичними та іншими мотивами", - сказала Венедіктова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фон дер Ляєн: ЄС готує нові санкції проти Білорусі через загострення ситуації на кордоні з Литвою

Українські аудіогіди впроваджують у 15 музеях Парижа

Туреччина різко скоротила імпорт російської нафти Urals у листопаді через санкції США - ЗМІ

Прем’єр Ірландії зустрів Зеленського та першу леді в Дубліні: Підтримка народу України залишається непохитною

Сили оборони відбили з початку доби 202 ворожі атаки - Генштаб

Літак Зеленського здійснив посадку в Ірландії

Перша леді України та французькі високопосадовці обговорили повернення дітей у межах Bring Kids Back UA

Білий дім: Ми оптимістично оцінюємо переговори щодо завершення війни в Україні

МЗС: Україна залишатиметься пріоритетом для ЮНЕСКО – зустріч Сибіги з новим Генеральним директором

Генштаб спростував фейкові заяви Міноборони РФ про захоплення населених пунктів на Донеччині та значні втрати української техніки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА