12:40 01.09.2021

До КС надійшло звернення щодо звуження права громадян звертатися до суду з питань тлумачення Конституції

1 хв читати
До КС надійшло звернення щодо звуження права громадян звертатися до суду з питань тлумачення Конституції

До Конституційного Суду України надійшло звернення щодо звуження права громадян на звернення з питань офіційного тлумачення окремих положень Конституції у зв'язку з ухваленням змін до Основного закону в частині правосуддя, повідомила представник Верховної Ради в КС Ольга Совгиря (фракція "Слуга народу").

"До Конституційного Суду надійшло конституційне звернення громадянина Федорченка І.В. щодо офіційного тлумачення окремих положень Конституції України в редакції закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" від 2 червня 2016 р. У зверненні вказується, що з прийняттям цих змін до Конституції України було порушено статті 8, 64 і 157 Конституції, оскільки звужено право громадян на звернення до Конституційного Суду з питань офіційного тлумачення Конституції України", - написала Совгиря у своєму Telegram-каналі в середу.

Вона також зазначила, що звернення зареєстровано та розподілено судді-доповідачу на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2021 року у справі 320/3464/20, і суд вирішує питання про відкриття конституційного провадження.

"Однак за чинною Конституцією України громадяни є суб'єктами права на звернення до Конституційного Суду лише із конституційними скаргами, предметом яких може бути спір щодо конституційності закону, а не тлумачення Конституції України", - додала представник ВР у КС.

Отже, Совгиря наголосила, що звернення подано неналежним суб'єктом і підстави для відкриття провадження відсутні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА