12:36 19.09.2021

Марш рівності пройшов без провокацій – організатори

2 хв читати
Марш рівності пройшов без провокацій – організатори

Організатори маршу рівності "КиївПрайд-2021", що відбувся у Києві в неділю, заявляють, що захід пройшов спокійно і без провокацій.

"Це вже 10-й прайд, він пройшов успішно, він пройшов спокійно. Провокацій, крім жінки, яка лягла на дорозі і намагалася перегородити рух колони, не було", – сказала директор громадської організації "КиївПрайд" Лені Емсон на прес-брифінгу по завершенні заходу.

Організатори подякували правоохоронцям за хорошу організацію безпечного проходження маршу. "Дякуємо нашій поліції за можливість провести безпечний марш", – додала Емсон.

За оцінкою організаторів у заході взяло участь близько 7 тис. учасників.

Як повідомлялося, 3 вересня організаційний комітет КиївПрайд-2021 оприлюднив маніфест з пропозиціями щодо забезпечення в Україні громадянської рівності для ЛГБТ-спільноти.

Серед вимог - ухвалити на осінній сесії парламенту урядовий законопроект №5488, яким передбачено внесення змін до національного законодавства щодо боротьби з дискримінацією та порядок відповідальності за злочини, мотивовані гомофобією, трансфобією та іншими формами нетерпимості.

Також маніфест закликає до реформування правоохоронної системи, зокрема поліції, прокуратури та судової системи, знайти законодавче рішення недопущення мови ворожнечі та виключити в публічному просторі заклики до дискримінації та насильства на адресу ЛГБТ+, активізувати зусилля органів влади на шляху до визнання в Україні цивільних партнерств між людьми однієї статі. Маніфест містить заклик підняти на найвищий щабель в українській державі напрям сімейної політики, розглянувши питання про створення центрального органу виконавчої влади, який займатиметься трьома родинними сферами - сімейною, демографічною та міграційною політиками.

Крім того, у КиївПрайд закликають визнати фактори сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності можливими підставами вчинення домашнього насильства, врахувати у сфері нормативного регулювання та на рівні практичного застосування, в українських навчальних закладах фактори сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності як такі, що є реальними підставами цькування (булінгу).

Маніфест також містить заклик підвищити в системі охорони здоров'я увагу до епідемічного благополуччя спільноти ЛГБТ+, психічного, сексуального та репродуктивного здоров'я, розширити стабільне державне та муніципальне фінансування якісних послуг громадського здоров'я для всіх ключових груп населення.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА