14:12 27.09.2021

На порядку денному осінньої сесії ПАРЄ немає українських питань - нардеп Василенко

1 хв читати
На порядку денному осінньої сесії ПАРЄ немає українських питань - нардеп Василенко

Українські питання не потрапляють до порядку денного осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), повідомила член постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ, народний депутат фракції "Голос" Леся Василенко.

"На жаль, в Асамблеї страх бути забрендованими "русофобами"... превалює над обов'язком захищати принципи міжнародного права і права людини, записані в Конвенції. Проявляється це в тому, що українські питання не потрапляють до порядку денного осінньої сесії ПАРЄ", - написала Василенко в понеділок у Facebook.

За її словами, тема дебатів "Політичні переслідування корінних народів у Криму Російською Федерацією", запропонована українською делегацією, не отримала підтримки на бюро, де ці теми затверджують.

"Пояснюють тим, що буквально в червні було ухвалено резолюцію про права кримськотатарського народу", - розповіла Василенко.

Народний депутат також зазначила, що "є нюанс і з вибором судді від України в ЄСПЛ".

"Хоча у делегатів є розуміння, що суддю від України вже давно треба поміняти (років зо два як), проте йти на обговорення ситуації в політгруппах не сильно хочуть", - зазначила член української делегації в ПАРЄ.

Василенко також повідомила, що на сесії відбудуться дебати щодо ситуації в Афганістані, міграційної кризи в Латвії, Литві та Польщі через обстановку в Білорусі, про кризу на Західних Балканах.

Осіння сесія ПАРЄ відкрилася в понеділок у Страсбурзі (Франція).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА