20:28 28.09.2021

Рада Європи готова допомагати Україні в побудові прокуратури еталонного світового зразка

2 хв читати
Рада Європи готова допомагати Україні в побудові прокуратури еталонного світового зразка

Рада Європи готова надалі підтримувати Україну на шляху до європейських стандартів і співпрацювати з Офісом генерального прокурора для побудови прокуратури еталонного світового зразка.

Як повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора, про це представники Ради Європи заявили на конференції "Реформа прокуратури України 2019-2021 років: здобутки та подальші кроки", організованій Офісом Ради Європи в Україні, під час якої підбивалися підсумки дворічного перехідного періоду реформування органів прокуратури.

Упродовж дня експерти з міжнародних організацій, фахівці у галузі права, представники прокуратур різного рівня та громадянського суспільства обговорювали успіхи та виклики першого глобального етапу реформи прокуратури. Всі учасники дійшли згоди, що аналіз та експертна дискусія дадуть змогу визначити вектори подальшого розвитку для досягнення кінцевого результату – побудови прокуратури нового зразка, в якій кожен прокурор сповідує принципи незалежності, прозорості та доброчесності.

"Роль нових прокурорів та нової прокуратури є надзвичайно важливою для суспільства, демократії, справедливості та верховенства права в Україні", - зазначила начальниця відділу програм співпраці Департаменту впровадження прав людини, правосуддя і стандартів правової співпраці Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Лілія Гретасдоттір.

Експертна дискусія розгорнулася довкола організації роботи та сфери компетенцій новостворених органів прокурорського самоврядування та дисциплінарної відповідальності – Ради прокурорів України та відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження. "Успіхом є створення цих двох органів, головне завдання зараз – зберегти їхню незалежність", - зазначила старший радник Консультативної місії Європейського Союзу з правової реформи Вероніка Крісткова.

Представники громадянського суспільства та неурядових організацій поділилися досвідом співпраці з оновленою прокуратурою. Зокрема, керівник напряму "Правова політика" Американської торговельної палати в Україні Ксенія Величко зазначила: "Ми реально відчуваємо плоди співпраці з Департаментом захисту інвестицій Офісу генерального прокурора і те, як вона впливає на інвестиційну діяльність і на вирішення проблемних кейсів, з якими стикається прозорий бізнес. Сподіваємося, що ви продовжите вектор розвитку та реформи прокуратури".

"Один із наших основоположних принципів – сталий розвиток і комплексний підхід. Сьогодні, завершуючи етап кадрового очищення та трансформації органів прокуратури, ми зосереджуємося на розвитку задля ефективності інституції та довіри до неї суспільства", - підсумував заступник генерального прокурора Ігор Мустеца.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Спецпредставник ЄС з прав людини прийняв запрошення Кулеби відвідати адмінмежу з Кримом

У Кривому Розі знайшли мертвим брата загиблого два місяці тому мера міста

Зеленський підписав закон про спрямування коштів держбюджету на армію, соцпідтримку та інфраструктурні проекти

Зеленський очікує, що Виконавча рада МВФ затвердить досягнуті домовленості про другий транш stand-by уже в листопаді

"Слуга народу" ініціює процедуру виключення Буймістер із фракції

У лікарнях Києва зайнято 70% місць для хворих на COVID-19, це підстава для впровадження "червоної зони"

Вакцинуйтесь, щоб жити та працювати в карантин

У Києві на шкільних стільцях розкрадено 450 тис. грн, про підозру сповіщено четвертого фігуранта

Венедіктова в Гаазі зустрілася з новим прокурором МКС, який розглядатиме повідомлення України про агресію РФ

Російські найманці на Донбасі тричі порушили режим тиші

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА