07:28 04.10.2021

Влада Тайваню обвинувачує Пекін в агресивних діях, які підривають мир у регіоні

2 хв читати
Влада Тайваню обвинувачує Пекін в агресивних діях, які підривають мир у регіоні

КНР проводить політику, яка завдає шкоди миру в регіоні, заявив журналістам прем'єр-міністр Тайваню Су Чженьчан.

"Китай (діє - ІФ) агресивно і підриває мир у регіоні, будучи водночас залученим у безліч актів залякування", - наводять його слова західні ЗМІ.

"Очевидно, що світ, міжнародна спільнота все більше і більше відкидає подібну поведінку Китаю", - зазначив він.

Тайванське питання виникло в 1949 році, коли була проголошена комуністична Китайська народна республіка, а частина партії Гоміндан влаштувалася на острові Тайвань. Пекін наполягає на "принципі одного Китаю", згідно з яким не можна одночасно визнавати і КНР, і Китайську республіку на Тайвані. При цьому майже у всіх великих державах є неофіційні культурні та економічні офіси Тайбея.

Відносини Пекіна і Тайваню значно поліпшувались у період 2008-2016 років, коли главою тайванської адміністрації був представник Гоміндану Ма Інцзю. Однак відтоді, як главою тайванської адміністрації у 2016 році стала Цай Інвень, Пекін наростив військовий тиск на Тайвань.

Минулого тижня, коли відзначався День утворення КНР, ВПС Китаю, за даними телеканалу CNN, направили 38 бойових літаків у проголошену адміністрацією Тайваню розпізнавальну зону ППО острова - це рекордна кількість відтоді, як Тайвань почав публікувати такі звіти. За інформацією тайванської сторони, літаки ВПС КНР летіли до Тайваню двома хвилями. Днем у бік острова вилетіли 25 літаків, ввечері - ще 13.

Тим часом, нагадують ЗМІ, на тлі таких відносин Пекіна і Тайбея США і низка західних країн намагаються продемонструвати "свободу навігації" в Тайванській протоці. Раніше через неї проходили бойові кораблі США, Канади, Австралії та Франції, викликаючи протести з боку Пекіна.

У понеділок Тайванську протоку вперше з 2008 року перетнув корабель ВМС Великої Британії. У відповідь Східне командування театру військових дій Народно-визвольної армії Китаю обвинуватило Лондон у спробі "зі злого наміру саботувати мир і стабільність в Тайванській протоці".

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА