19:19 08.10.2021

Півсотні екоактивістів затримали у Фінляндії

2 хв читати
Півсотні екоактивістів затримали у Фінляндії

Поліція Фінляндії у п'ятницю затримала в центрі Гельсінкі 51 екоактивіста, які вимагають від уряду вжити негайних заходів для стримування кліматичних змін.

Як повідомив портал телерадіомовлення Yle, члени екологічного руху Elokapina проводять у Фінляндії з 29 жовтня по 8 жовтня акції протесту з закликом до уряду оголосити надзвичайну кліматичну й екологічну ситуацію в країні та створити законодавство для досягнення вуглецевої нейтральності до 2025 року.

У п'ятницю близько 200 осіб заблокували будівлю уряду й вимагали обговорити кліматичну кризу з міністром фінансів Аннікою Саарікко (Annika Saariko).

Після закликів поліції розійтися і не заважати роботі органів влади присутніх розігнали, частину з них затримали.

Як повідомила поліція, затриманих підозрюють, зокрема, в "порушенні громадського спокою за обтяжувальних обставин".

Також поліція підозрює організаторів у порушенні законодавства про збір коштів. Минулого четверга поліція вимагала в повітовому суді Гельсінкі конфіскувати як заставу кошти НКО Elonvaalijat, яка стоїть за організацією кліматичних протестів Elokapina. Наразі сума, яку планується конфіскувати, невідома. Рішення суд ухвалить 12 жовтня, зазначає Yle.

Поліція апелює до шостого пункту закону про збір коштів, згідно з яким забороняється збирати пожертви на діяльність, яка явно суперечить закону або порушує громадський порядок.

Представники екоруху розпочали свою 10-денну акцію в середу, 29 вересня, з демонстрації перед будівлею парламенту, назвавши її "осіннім повстанням". Під час акцій активісти перекривали дорожній рух і відмовлялися коритися поліцейським.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА