07:13 15.10.2021

В ЮНЕСКО представили доповідь про подальше погіршення ситуації з правами людини в Криму

2 хв читати
В ЮНЕСКО представили доповідь про подальше погіршення ситуації з правами людини в Криму

Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле представила доповідь щодо анексованого Криму, зокрема, подальшого погіршення ситуації з правами людини на 212-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)", повідомила прес-служба міністерства закордонних справ України (МЗС).

"Російська окупаційна адміністрація продовжує нехтувати міжнародним гуманітарним правом, систематично вдається до політичних переслідувань, вчиняє культурні та релігійні утиски, освітній процес перетворився на цілеспрямоване стирання української та кримськотатарської національної ідентичності", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що інформацію для доповіді надала Україна та інституційні партнери ЮНЕСКО, серед яких Управління Верховного комісара ООН з прав людини, представник з питань свободи ЗМІ ОБСЄ, мждународна рада з охорони пам'яток та історичних місць (ICOMOS) і Amnesty International.

Також висловлено сподівання, що ця інформація згодом доповниться безпосереднім моніторингом ЮНЕСКО на місцях, до яких зараз Російська Федерація блокує доступ міжнародних моніторингових місій до півострова.

Як зазначається, незаконне переміщення українських культурних цінностей з кримських музеїв і незаконні археологічні розкопки досягли великих масштабів. Об'єкти національного значення несуть непоправні втрати через варварське поводження і розграбування. "Особливу увагу привернуто до пам'ятника світової спадщини ЮНЕСКО "Херсонес Таврійський і його хора" щодо якого російська влада реалізує плани, несумісні з його охоронним статусом", сказано в повідомленні.

Згідно з ухваленим рішенням, Азуле представить наступну доповідь на 215-й сесії Виконавчої ради.

"Сьогоднішнє рішення 212-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)" є черговим свідченням міжнародної підтримки України в її зусиллях щодо захисту прав людини, культурної і природної спадщини на тимчасово окупованому півострові", - підсумували в прес-службі МЗС.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА