07:26 20.10.2021

Президента Бразилії можуть звинуватити в масових вбивствах через ситуацію з COVID-19

2 хв читати
Президента Бразилії можуть звинуватити в масових вбивствах через ситуацію з COVID-19

Комісія сенату Бразилії рекомендує висунути звинувачення в масових вбивствах проти президента Жаіра Болсонару в зв'язку з його діями з боротьби з пандемією COVID-19, повідомляє CNN.

Болсонару і інші урядовці звинувачуються в тому, що вони дозволили коронавірусу поширитися серед населення в надії на досягнення колективного імунітету, випливає з проекту доповіді з розслідування конгресу, з якою вдалося ознайомитися телеканалу.

Згідно з документом, автори фактично звинувачують політику адміністрації Болсонару в більш ніж половині всіх смертей від COVID-19 у країні і закликають висунути звинувачення у вбивстві проти президента.

"Нерозумний підхід уряду до пандемії піддав бразильців конкретному ризику масового зараження", - наголошується в документі.

"Намір імунізувати населення шляхом природного зараження (...) такою поведінкою федеральний уряд, який був юридично зобов'язаний діяти, погодився зі смертю бразильців", - йдеться в звіті.

У проекті доповіді також рекомендується пред'явити кримінальні обвинувачення 69 іншим особам, зокрема трьом синам Болсонару і численним нинішнім і колишнім урядовцям.

Очікується, що остаточний документ буде офіційно обговорено в сенаті Бразилії у середу, повідомив CNN представник бразильського сенату з парламентського розслідування пандемії (CPI).

Однак деякі частини проекту документа все ще можуть бути змінені або оновлені до його офіційного представлення.

У разі схвалення комісією сенату наступного тижня звіт буде направлений генеральному прокурору Аугусто Арасу, у якого потім буде 30 днів, щоб оголосити про будь-які заходи, що випливають з доповіді.

Арас, якого багато хто вважає союзником Болсонару, як очікується, не буде звинувачувати президента у вбивстві.

За даними університету Джонса Гопкінса, в Бразилії за час пандемії зареєстровано 21 млн 665 тис. 912 випадків зараження COVID-19, загинули понад 603 тис. людей.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА