Інтерфакс-Україна
14:28 09.11.2021

Російська окупаційна адміністрація в Криму звинуватила заступника голови меджлісу кримськотатарського народу в контрабанді вибухового пристрою - Джапарова

2 хв читати
Російська окупаційна адміністрація в Криму звинуватила заступника голови меджлісу кримськотатарського народу в контрабанді вибухового пристрою - Джапарова

На додаток до попередньо висунутих сфабрикованих обвинувачень російська окупаційна адміністрація у Криму додала заступнику голови меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову обвинувачення у контрабанді вибухового пристрою, повідомила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

"Наріману Джелялу, на додаток до попередньо висунутих сфабрикованих звинувачень, російська окупаційна адміністрація в Криму додала ще одне - контрабанда вибухового пристрою. Абсурдність вигаданої російськими окупантами каральної справи проти Нарімана Джеляла й братів Асана та Азіза Ахтемових не має меж", – написала Джапарова у Twitter у вівторок.

Як повідомлялося, співробітники ФСБ уночі 4 вересня затримали в окупованому Криму Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова та Шевкета Усеїнова. Крім того, вранці 4 вересня після обшуків у будинку було затримано заступника голови меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова. Поліція РФ порушила кримінальну справу за ч. 2 ст. 167 КК РФ (навмисне знищення або пошкодження майна) через "механічне" пошкодження газопроводу в селі Перевальному, яке розташоване на дорозі з Сімферополя в бік Ялти.

6 вересня окупаційний "суд" у Криму незаконно обрав трьом затриманим кримським татарам запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Зокрема, Джелялова та братів Ахтемових заарештували на 60 діб, до 4 листопада, за підозрою в нібито причетності до пошкодження газопроводу в с. Перевальному 23 серпня. Їх триматимуть під вартою в СІЗО м. Сімферополя.

За даними української влади, співробітники російських спецслужб катували затриманих кримчан і застосовували до них фізичне та психологічне насильство.

8 жовтня адвокатам стало відомо, що Джелялова вивезли із СІЗО Сімферополя, де його тримали останній місяць, та перемістили до 15-го відділення Кримської республіканської психіатричної лікарні №1 ім. Н. І. Балабана. Це відділення, де здійснюють стаціонарну психолого-психіатричну експертизу щодо підслідних осіб, яких тримають під вартою. Раніше Наріман Джелялов відмовився проходити психіатричну експертизу, оскільки підстав для її призначення не було.

Джерело: https://twitter.com/EmineDzheppar/status/1458036814778970119?s=20

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Мінрозвитку підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин

Поліцейські повідомили про підозру підліткам, причетним до вбивства жителя Прикарпаття

Омбудсман України звернувся до ООН та МКЧХ у зв'язку з черговим розстрілом полоненого

Чеська гуманітарна організація "Людина в біді" допомагатиме з відновленням бізнесу на Херсонщині

Зеленський підписав євроінтеграційний закон про хміль та хмелепродукти

ГУР отримало вертоліт Sikorsky S-76A для здійснення медичної евакуації

Антикорупційні органи повідомили про нову підозру ексзаступнику керівника Офісу президента Смирнову

Зустріч "коаліції охочих" щодо безпеки в Чорному морі є технічною, потім країни представлять свої напрацювання - МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА