Інтерфакс-Україна
14:08 18.11.2021

Маск пообіцяв перший орбітальний політ Starship у січні-лютому

2 хв читати
Маск пообіцяв перший орбітальний політ Starship у січні-лютому

Американська приватна аерокосмічна компанія SpaceX запустить у перший тестовий орбітальний політ надважку ракету Starship у січні чи лютому 2022 року, повідомив засновник компанії мільярдер Ілон Маск.

Маск також заявив, що SpaceX планує провести ще десять чи більше тестових польотів Starship наступного року, оскільки шанси на здійснення успішного першого польоту відносно малі.

Багаторазова ракетна система складається з космічного корабля Ship 20 (або SN20) та носія Super Heavy. Її висота сягає 120 метрів. Вона може вивести до 100 тонн вантажу та пасажирів на орбіту.

Компанія надалі планує використовувати Starship для відправлення астронавтів NASA на Місяць у 2025 році або пізніше в рамках програми Артеміда. Крім цього, Маск також планує переправити сотні тонн вантажів та людей на Марс для створення на планеті міста.

Раніше SpaceX вже проводила декілька тестових запусків Starship, але на суборбітальному рівні. Усі запуски здійснювалися з космодрому компанії у південному Техасі.

У рамках запуску корабель виконає один орбітальний обліт навколо Землі. Потім корабель SN20 здійснить кероване приводнення в Тихому океані за 60 миль на південний захід від острова Кауаї.

Під час майже годинного виступу перед членами Національної академії наук Маск заявив, що людству потрібна друга планета зважаючи на різні загрози, що нависли над Землею, включаючи ядерну зброю, величезні комети, пандемії, падіння рівня народжуваності та релігійний екстремізм.

"У нас з'явилася свічка розуму, що мерехтить у темряві", - зазначив він.

ОСТАННЄ

Зустріч з американськими та європейськими партнерами в США завершена, домовилися про подальші кроки - Умєров

Україна і Китай обговорили посилення торговельно-економічної співпраці

Регулятори Греції, Болгарії, Румунії, Молдови схвалили 2 нових маршрути постачання газу в Україну

Свириденко пообіцяла повне ресурсне забезпечення Одещини після обстрілу

Рух у центрі Києва тимчасово обмежать в суботу – Управління держохорони

РФ вдарила по портовій інфраструктурі Одещини, семеро загиблих та 15 постраждалих – Кіпер

Рух трасою Одеса-Рені призупинено через російську атаку, Мінрозвитку громад опрацьовує варіанти альтернативного сполучення

Кабмін виділив 400 млн грн на підтримку звільнених з полону та їхніх родин

Сибіга відповів Орбану на його заяву про "неясність" війни РФ проти України

Сума підтримки України від Японії на 2026 рік сягнула майже $6 млрд - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА