15:14 18.11.2021

Рада має намір запустити всеукраїнську програму водозабезпечення на 2022-2026 роки

2 хв читати

Верховна Рада планує запустити загальнодержавну цільову соціальну програму із забезпечення українців водою шляхом розвитку та реконструкції у 2022-2026 роках систем централізованого водопостачання та водовідведення у населених пунктах у всій Україні, її загальна вартість оцінюється у 57 млрд грн.

Відповідний законопроект №5723 "Про Загальнодержавну цільову соціальну програму "Питна вода України" на 2022 - 2026 роки" у першому читанні на засіданні парламенту у четвер підтримали 328 народних депутатів за необхідних 226 голосів.

Наявне питання забезпечення українців якісною питною водою планується вирішити шляхом будівництва, реконструкції або капремонту водозабірних, водопровідних та очисних споруд, водопровідних мереж та водовідводів, будівництва та встановлення станцій доочищення питної води, створення лабораторій з контролю якості питної води та стічних вод.

Згідно з додатком до документа, на території країни в 2022-2026 роках планується збудувати або реконструювати 290 водозабірних будівель, 280 водопровідних та очисних споруд, 79 установок доочищення питної води, 1,1 тис. водопровідних та водовідвідних мереж, а також запустити п'ять лабораторій з контролю якості питної води.

Фінансування програми планується коштом держбюджету України, зокрема державного фонду регіонального розвитку, державного фонду розвитку водного господарства та субвенції на виконання інвестиційних проектів; коштом місцевих бюджетів; коштом підприємств водопостачання та водовідведення; зовнішніх та внутрішніх запозичень, грантів міжнародних організацій, коштом міжнародних програм, благодійних внесків.

"Орієнтовний обсяг фінансування програми становить 28,59 млрд грн, з яких коштом із державного бюджету – 16,95 млрд грн, із місцевого бюджету та інших джерел – 11,64 млрд грн. Обсяг видатків, необхідних для виконання програми визначається щорічно з урахуванням можливостей державного та місцевих бюджетів під час формування їх показників", - зазначено у додатку до законопроекту.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, реалізація програми водозабезпечення дасть змогу споживачам отримати якісні послуги централізованого водовідведення та очищення стічних вод, а підприємства галузі, що надають послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, отримають збільшення прибутку від своєї діяльності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Росія вивела три військові кораблі в Азовське море

Уночі "Шахеди" ударили по енергооб'єкту в Конотопському районі Сумської області - ОВА

Іран, можливо, через два тижні буде здатний виробляти ядерну зброю

У Солом'янському районі Києва впали уламки ворожого БПЛА, без руйнувань

Борис Джонсон переконаний, що Трамп зможе зупинити війну в Україні

РФ атакувала Полтавську область із повітря, пошкоджено інфраструктуру - ОВА

Серед основних версій убивства Фаріон розглядаються її громадська діяльність та особиста неприязнь - Клименко

Трамп обіцяє звести Україну і РФ та укласти мир після обрання президентом США - розмова із Зеленським

Зеленський і Трамп провели телефонну розмову

ЗЕЛЕНСЬКИЙ І ТРАМП ПРОВЕЛИ ТЕЛЕФОННУ РОЗМОВУ І ДОМОВИЛИСЯ ОБГОВОРИТИ ПІД ЧАС ОСОБИСТОЇ ЗУСТРІЧІ, ЯКІ КРОКИ МОЖУТЬ ЗРОБИТИ СВІТ СПРАВЕДЛИВИМ І МІЦНИМ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА