11:13 19.11.2021

Президент вніс до ВР законопроект щодо подання інформації про бенефіціарів через "Дію"

2 хв читати
Президент вніс до ВР законопроект щодо подання інформації про бенефіціарів через "Дію"

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект "Щодо спрощення надання інформації для цілей фінансового моніторингу", який має спростити передачу до Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців інформації про кінцевих бенефіціарних власників компаній.

"Я ініціюю можливість подання необхідної інформації в електронному вигляді – без черг та додавання непотрібних паперових документів. Натомість можна буде зробити кілька кліків у додатку "Дія", – наведено слова глави держави на його офіційному порталі.

Зеленський нагадав, що Україна стала першою країною у світі, яка почала публічно відображати інформацію про кінцевих бенефіціарів юридичних осіб, подавши приклад іншим. Водночас процес подання інформації про бенефіціарних власників цього року було організовано неналежним чином, вважає президент.

У проекті закону також передбачено можливість автоматичного звіряння поданої компаніями інформації з даними держреєстрів, що замінить звіряння паперових документів з електронними реєстрами в ручному режимі та прискорить процес реєстрації, наголошується в прес-релізі.

Законопроект також передбачає підготовку та затвердження відповідальним органом влади детальної методології визначення кінцевого бенефіціара для юросіб та проведення роз'яснювальної роботи щодо цього. Пропонується термін щонайменше шість місяців для подання та уточнення юрособами інформації з моменту затвердження такої методології, йдеться у повідомленні.

Як зазначалося, оновлені процедури подання інформації про кінцевих бенефіціарів було запроваджено після ухвалення Верховною Радою у грудні 2019 року нової редакції закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

Було встановлено граничний термін подання інформації про кінцевих бенефіціарів – 11 жовтня. Складність подання документів призвела до великих черг, і парламент за кілька днів до цієї дати відклав цей термін до 11 липня 2022 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччині не потрібна напруженість навколо України, вона, як і раніше, готова прийняти переговори Зеленського та Путіна

США у разі нападу РФ на Україну застосують санкції проти російського керівництва

США вивчають можливості підтримки економіки України

Радники лідерів глав нормандського формату задекларували розбіжності, але виявили бажання працювати над ними

Єрмак вважає зустріч радників лідерів нормандського формату його реанімацією

У Німеччині обговорюють можливість передачі Естонією німецьких гаубиць Україні

У НАТО знову заявляють, що не підуть на компроміс щодо права кожної країни обирати бути чи не бути членом альянсу

НАТО передав Росії письмові пропозиції на висунуті раніше Кремлем вимоги

Зеленський затвердив положення про проходження контрактної служби в УДО

За попередній тиждень у світі знову було зафіксовано рекордну кількість випадків COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА