11:42 01.02.2022

На Харківщині поліцейські, які "вибивали" визнання тортурами, постануть перед судом

1 хв читати
На Харківщині поліцейські, які "вибивали" визнання тортурами, постануть перед судом

Харківська облпрокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо заступника начальника одного з відділів Головного управління Нацполіції в області та оперуповноваженого, підозрюваних у тортурах.

"Санкція статті, яку інкримінують поліцейським (ч. 2 ст. 127 КК України), передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від п'яти до десяти років", - повідомляє пресслужба Харківської облпрокуратури.

Крім того, до суду скеровано обвинувальний акт щодо судово-медичного експерта, який "не побачив" слідів тортур і дав свідомо неправдивий висновок (ч. 2 ст. 384 КК України). Йому загрожує до п'яти років ув'язнення.

За даними досудового слідства, поліцейські розслідували вбивство чоловіка, вчинене у листопаді 2019 року. Дізнавшись від свідків, що загиблий товаришував з одним із місцевих жителів, оперуповноважений та заступник начальника відділу поліції вирішили використати недозволені методи досудового розслідування для отримання даних про можливу причетність чоловіка до злочину. Вони доставили чоловіка до відділення поліції, де довгий час били його пластиковою пляшкою, заповненою водою.

Водночас судово-медичний експерт склав і надав органу досудового розслідування явно неправдиві висновки судово-медичної експертизи, в яких навмисне не зазначив наявності у потерпілого тілесних ушкоджень, заподіяних працівниками поліції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Демонтаж комуністичної та радянської символіки у київському метро залишилось провести на трьох станціях - КМДА

Фінляндія оголосила про виділення Україні 16 млн євро на гуманітарну допомогу

Рубіо прибув до Саудівської Аравії для участі в переговорах з Україною

Пропускні операції на вантажному напрямку пункту "Шегині" сповільняться 11 березня

УКФ в партнерстві з 3 ОШБр запустили грантовий конкурс "Культурний штурм"

На п'яти найбільших пунктах пропуска запущена окрема "єЧерга" для порожнього і завантаженого транспорту

Міносвіти: 61 український університет увійшов до рейтингу SCImago Institutions Rankings 2025

ЗСУ завдали ударів по низці стратегічних об’єктів агресора - Генштаб

Перед Великодніми святами на внутрішньому ринку активізувався попит на молочні консерви - аналітики

Президентський борт приземлився у Саудівській Аравії

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА