06:51 06.04.2022

6 квітня: Цей день в Україні та в світі

3 хв читати
6 квітня: Цей день в Україні та в світі

ДЕНЬ 42 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 42 RUSSIAN AGRESSION

6 квітня у світі відзначають Міжнародний день спорту та Всесвітній день настільного тенісу. Цього дня православна церква вшановує пам'ять святителя Артемія, єпископа Солунського та преподобного Захарія, постувальника Києво-Печерського.

Міжнародний день спорту

23 серпня 2013 року Генеральна Асамблея ООН одноголосно ухвалила рішення відзначати 6 квітня як Міжнародний день спорту. Офіційна назва Дня – Міжнародний день спорту заради розвитку та миру.

Цей день обрано не випадково. Цього дня в 1894 році в Афінах розпочалися І Олімпійські ігри, які зібрали атлетів із 14 країн. Проте вони відрізнялися від ігор сучасності. Не було Олімпійського вогню, клятви та параду країн-учасниць, вручення золотих медалей. На церемонії в Афінах виступив із короткою промовою король Греції Георг I, який започаткував таку традицію для наступних Олімпіад.

Світовий день настільного тенісу

Всесвітній день настільного тенісу – ще молоде свято – вперше його відзначили 6 квітня 2015 року. Він був присвячений Міжнародному дню спорту задля розвитку та миру.

Ініціаторами започаткування нової спортивної дати виступила Міжнародна Федерація настільного тенісу з метою популяризації цього виду спорту, його просування в різних країнах, об'єднання людей, які захоплюються ним, і, звичайно ж, пропаганди здорового способу життя. А настільний теніс (відомий як "пінг-понг") з'явився понад сто років тому, а сьогодні він є олімпійським видом спорту (з 1988 року). Це спортивна гра, яка базується на перекиданні спеціального м'яча ракетками на ігровому столі з сіткою за певними правилами. Метою гравців є досягнення ситуації, коли противник не зможе відбити або неправильно відіб'є м'яч.

Церковне свято

6 квітня у православному календарі – день Преподобного Захарія, постувальника Києво-Печерського, у Дальніх печерах.

Преподобний Захарія Постувальник прийняв чернецтво до Києво-Печерського монастиря, де до самої смерті суворо постував: не їв нічого печеного і вареного, харчувався малою кількістю зелені і лише після заходу сонця.

За переказами, що дійшли до нас: "біси боялися навіть імені його, сам же він удостоєний був видіння ангелів".

Мощі його спочивають у Дальніх печерах Києво-Печерської лаври

Також 6 квітня – день святителя Артемія (Артемона) Солунського, преподобного Якова, єпископа Катанського. Святий жив і проповідував на зорі християнства – у 1-2 століттях.

Погода в цей час стояла вже тепла, і ті селяни, які ще не спромоглися змінити сани на віз, ризикували обдерти полози.

Цього дня селяни палили вогнища на подвір'ї і обходили хати колами — це робилося, щоб вигнати нечисту силу. Також вогонь розводили уздовж доріг, щоб вказати подорожнім шлях до церкви.

Увечері починали готуватися до великого свята - Благовіщення. Оскільки на Благовіщення будь-яка робота вважалася гріхом, намагалися переробити всі нагальні справи. Напередодні свята всі православні їхали надвечір. У церквах цього дня було заведено освячувати насіння. Також за старих часів існувало повір'я: якщо дівчина вистоїть у церкві всю нічну службу — то вийде заміж за хорошу людину.

Ще цього дня:

1917 – розпочав свою роботу Всеукраїнський Національний конгрес;

1941 – Німецько-італійські війська розпочали воєнні дії проти Королівства Югославія;

1968 – Групу Pink Floyd залишив її засновник Сід Барретт;

1970 – Група Led Zeppelin під час свого п'ятого туру США отримала звання почесних громадян міста Мемфіс;

1992 – Microsoft презентувала операційну систему Windows 3.1;

2016 – Нідерланди на консультативному референдумі відкинули асоціацію України та ЄС.

Іменини: Артемон, Володимир, Захар, Мартін, Петро, Степан, Яків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА