Інтерфакс-Україна
07:46 14.04.2022

Глави Світового банку, МВФ, СОТ та СПП закликають до термінових узгоджених дій щодо гарантування продовольчої безпеки

2 хв читати
Глави Світового банку, МВФ, СОТ та СПП закликають до термінових узгоджених дій щодо гарантування продовольчої безпеки

Глави Групи Світового банку, Міжнародного валютного фонду (МВФ), Світової продовольчої програми (СПП) Організації Об'єднаних Націй та Світової організації торгівлі (СОТ) увечері в середу виступили із закликом вжити термінових заходів щодо гарантування продовольчої безпеки.

"Пропоновані заходи щодо надання допомоги вразливим країнам містять організацію екстрених поставок продовольства та виділення фінансової підтримки домашнім господарствам та країнам, забезпечення безперешкодної торгівлі, інвестиції у стійке виробництво продовольства та безпеку у плані харчування", - наголошується в документі.

Президент СБ Девід Малпасс, директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, виконавчий директор ВПП Девід Біслі і гендиректор СОТ Нгозі Оконжо-Івейла напередодні весняних нарад МВФ і СБ, що стартують 18 квітня, закликають міжнародне співтовариство підтримати вразливі країни за допомогою надання грантів грантів на покриття екстрених потреб у фінансуванні.

"Світ трясуть кризи, що посилюють одна одну. Наслідки війни в Україні посилюють вплив пандемії COVID-19, що триває вже третій рік, при цьому зміна клімату і посилення вразливості і конфліктів завдають довготривалої шкоди людям у всьому світі. Різке підвищення цін на товари першої необхідності посилюють тиск на домашні господарства в усьому світі та занурюють ще мільйони людей у злидні", – заявили вони.

Керівники організацій наголосили, що найбільшу загрозу зазнають найбідніші країни, в яких значну частку споживання становлять імпортні продукти харчування, але рівень вразливості швидко підвищується і в країнах із середніми доходами, де проживає більша частина бідного населення світу.

Оцінки Світового банку попереджають, що при кожному збільшенні цін на продовольство на один процентний пункт 10 млн людей у світі впадають у крайню бідність.

"Зростання цін на продовольство посилюється різким збільшенням вартості природного газу, одного з основних інгредієнтів азотних добрив. Сплеск цін на добрива у поєднанні зі значним скороченням світової пропозиції має значні наслідки для виробництва продуктів харчування у більшості країн, включно з основними виробниками та експортерами, які сильно залежать від імпорту добрив", – додали глави міжнародних організацій.

На їхню думку, збільшення цін на продовольство та шоки пропозиції можуть підвищити соціальну напруженість у багатьох постраждалих країнах, особливо в тих, які вже перебувають у вразливому стані чи постраждали від конфлікту.

"Ми закликаємо міжнародну спільноту терміново надати підтримку вразливим країнам за допомогою скоординованих дій, які включають надання екстрених поставок продовольства, фінансову допомогу, збільшення сільськогосподарського виробництва та вільну торгівлю", – наголошується у заяві.

Його автори мають намір об'єднати свій досвід та фінансування з метою розширення заходів підтримки економічної політики та фінансової підтримки з тим, щоб надати допомогу вразливим країнам та домашнім господарствам, а також збільшити внутрішнє виробництво сільськогосподарської продукції у постраждалих країнах та її постачання до цих країн.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Україна пропонує відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб

Державний департамент США заявив, що вітатиме продовження режиму припинення вогню

Двоє лісників постраждали внаслідок підриву автомобіля лісгоспу у Харківській області

Бажання Трампа поговорити віч-на-віч з Сі Цзіньпіном зупинило процес пошуку компромісу у тарифній війні

Дії Росії після опівночі покажуть справжнє ставлення Росії до мирних зусиль США та пропозиції 30-денного повного припинення вогню – Сибіга

Китай випробував неядерну водневу бомбу

Тіла двох загиблих у Костянтинівці рятувальники вилучили з-під завалів більше ніж через пів доби через ворожі обстріли

На фронті зберігається тенденція збільшення використання росіянами важкого озброєння – Зеленський

Британські ВПС двічі за 48 годин піднімалися на перехоплення літаків РФ, які наблизилися до повітряного простору НАТО, – ЗМІ

Росіяни облаштовують маршрути проходу важкої техніки, прикриваючись "великоднім перемир’ям", – ОСУВ "Хортиця"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА