20:35 27.05.2022

Собор УПЦ висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні та ухвалив рішення про повну незалежність, запропонував налагодити діалог із ПЦУ

2 хв читати
Собор УПЦ висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні та ухвалив рішення про повну незалежність, запропонував налагодити діалог із ПЦУ

Собор Української православної церкви, що відбувся в п'ятницю в Києві, висловив незгоду з позицією патріарха Московського Кирила щодо війни в Україні та ухвалив необхідні рішення та зміни до Статуту УПЦ, що свідчать про повну незалежність церкви.

Крім того, як йдеться у постанові, оприлюдненій на сайті УПЦ у п'ятницю, учасники Собору запропонували налагодити діалог із Православною церквою України.

"Собор засуджує війну як порушення Божої заповіді "Не вбивай!" (Вих.20:13)... і висловлює незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні", - йдеться в документі.

У ньому уточнюється, що Собор ухвалив відповідні доповнення та зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, які "свідчать про повну самостійність та незалежність УПЦ".

"Собор висловлює глибокий жаль у зв’язку з відсутністю єдності в українському Православ’ї. Існування розколу Собор сприймає як глибоку болючу рану на церковному тілі. Особливо прикро від того, що останні дії Константинопольського Патріарха в Україні, наслідком яких стало утворення "Православної Церкви України", лише поглибили непорозуміння та привели до фізичного протистояння. Але навіть у таких кризових обставинах Собор не втрачає сподівання на відновлення діалогу", - наголошується в ухвалі.

Водночас, у ній наголошується, що для того, щоб діалог відбувся, представникам ПЦУ необхідно "припинити силові захоплення храмів та примусові переводи парафій Української Православної Церкви; усвідомити, що їхній канонічний статус, як він зафіксований у "Статуті Православної Церкви України", є фактично неавтокефальним і значно поступається свободам і можливостям у реалізації церковної діяльності, які передбачені Статутом про управління Української Православної Церкви; вирішити питання канонічності ієрархії ПЦУ, адже для Української Православної Церкви, як і для більшості Помісних Православних Церков, є цілком очевидним, що для визнання канонічності ієрархії ПЦУ необхідне відновлення апостольської спадкоємності її єпископів".

"Собор висловлює глибоке переконання, що запорукою успіху діалогу має стати не тільки бажання до відновлення церковної єдності, але й щире прагнення вибудовувати своє життя на засадах християнської совісті та моральної чистоти", - наголошують в УПЦ.

Учасники Собору також звернулися до влади України та РФ із проханням продовжувати переговорний процес та пошук "сильного і розумного слова, яке змогло б зупинити кровопролиття".

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА