Інтерфакс-Україна
12:02 29.06.2022

Путін не досяг успіху в тому, щоб закрити двері НАТО, – Столтенберг про приєднання Фінляндії та Швеції

1 хв читати
Путін не досяг успіху в тому, щоб закрити двері НАТО, – Столтенберг про приєднання Фінляндії та Швеції

Президент Росії Володимир Путін, намагаючись досягти зменшення присутності НАТО в Європі й розпочавши війну в Україні, досягнув протилежної мети, спонукавши Фінляндію та Швецію, які традиційно зберігали нейтралітет, приєднатися до альянсу.

Це випливає зі слів генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, сказаних у середу в Мадриді під час зустрічі з президентом США Джо Байденом, яка відбулася перед початком саміту союзників.

"Ми запросимо Фінляндію та Швецію приєднатися до НАТО. Це демонструє, що наші двері відчинені, а також те, що президент Путін не досяг успіхів у закритті дверей НАТО. Навпаки. Це протилежно тому, що він хотів. Він хотів менше НАТО, але президент Путін отримав більше НАТО, оскільки Фінляндія та Швеція приєднаються до нашого альянсу", - сказав він.

Байден погодився з цією думкою, вживши неологізми про те, що "Путін шукав фінляндизації (нейтралітету, як це раніше було у Фінляндії), а отримав НАТОризацію (більше членів НАТО) Європи".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти вночі атакували дронами Одеський район, постраждала людина, пошкоджені дитсадок і приватний будинок, 500 абонентів без світла

США вийдуть із групи, яка розслідує відповідальність за вторгнення в Україну

Під Києвом вночі збито 25 ворожих дронів, ще 12 локаційно втрачені, жертв та руйнувань немає – військова адміністрація

На фронтах за добу було 112 боєзіткнень, більше всього на покровському напрямку – Генштаб ЗСУ

Окупанти завдали по України 81 авіаудар за добу, ще 11 - по Курській області - Генштаб

ЗСУ вразили 6 місць скупчення окупантів та їх техніки за добу

Окупанти втратили за добу 1210 військових і 170 одиниць техніки

17 березня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Трамп заявив, що говоритиме з Путіним у вівторок - ЗМІ

Ворожих ракетоносіїв у Чорному та Азовському морі нема, у Середземному РФ тримає три носія "Калібрів" - ВМС

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА