Інтерфакс-Україна
07:09 14.07.2022

Україна запропонувала базовий алгоритм навігації у Чорному морі - Єрмак

2 хв читати
Україна запропонувала базовий алгоритм навігації у Чорному морі - Єрмак

Україна запропонувала сформувати базовий алгоритм функціонування навігації в Чорному морі, написав у телеграм-каналі в середу ввечері голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

"Безпека України у Чорному морі - пріоритет у питанні відновлення експорту української агропродукції. Тому Україна запропонувала сформувати базовий алгоритм функціонування навігації у Чорному морі", - написав він.

За словами Єрмака, "це дасть змогу забезпечити експорт українського зерна та гарантувати продовольчу безпеку мільйонам людей у всьому світі. За результатами зустрічі сторони домовилися сформувати Спільний координаційний центр під егідою ООН. Він буде розташований у Стамбулі. Його завданням буде здійснення спільного моніторингу та координації безпечної навігації у Чорному морі".

Раніше про те, що учасники чотиристоронніх переговорів (Україна, Туреччина, РФ, ООН) щодо вивезення українського зерна домовилися про створення координаційного центру в Стамбулі повідомив глава Міноборони Туреччини Хулусі Акар.

"За підсумками зустрічі, яка відбулася у позитивній та конструктивній атмосфері, у Стамбулі буде створено координаційний центр за участю представників усіх сторін", - наводить слова Акара агентство Anadolu.

За словами Акара, "було погоджено основні технічні питання, такі як спільний контроль у пунктах призначення та гарантування безпеки судноплавства на перевалочних шляхах".

"Сторони готові вирішити цю проблему. Ми спробуємо дійти (підсумкової - ІФ-У) угоди, погодивши її з ООН", - наголосив глава турецького оборонного відомства. Він додав, що українська та російська делегації мають знову зустрітися в Туреччині наступного тижня. "На зустрічі наступного тижня всі деталі будуть розглянуті ще раз, і виконану нами роботу буде підписано", - підсумував Акар.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

Каллас про створення трибуналу за злочини агресії РФ: кожен сантиметр війни задокументований, немає місця для безкарності

Каллас: сподіваємося прийняти 17-й пакет санкцій проти РФ цього місяця

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА