14:51 09.08.2022

Зеленський підписав закон про примусове годування засуджених та осіб, які перебувають під вартою

1 хв читати
Зеленський підписав закон про примусове годування засуджених та осіб, які перебувають під вартою

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про заходи примусового годування засуджених та осіб, яких тримають під вартою (№ 2429-IX), повідомляє сайт Верховної Ради у вівторок.

Закон вносить зміни до Кримінального процесуального кодексу України, які передбачають можливість застосування до відповідної категорії осіб примусового годування, але винятково у разі доведення існування такої медичної потреби.

Закон регулює процедуру розгляду судами питання щодо застосування заходів примусового годування засуджених та осіб, яких тримають під вартою і які відмовляються від їжі (оголошують про голодування).

Крім того, закон забезпечує виконання низки рішень Європейського суду з прав людини, які містять рекомендації щодо застосування примусового годування. Зокрема, рішення про примусове годування має ґрунтуватися на медичній необхідності, для чого проводять медичне дослідження, дані якого мають бути відображені у медичних документах.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 липня ухвалила в цілому законопроєкт "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо застосування до засуджених та осіб, які тримаються під вартою, заходів примусового годування" (реєстраційний №4324).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА