Інтерфакс-Україна
19:41 27.10.2022

США у стратегії національної безпеки назвали РФ "гострою загрозою", а КНР - "основним викликом"

2 хв читати
США у стратегії національної безпеки назвали РФ "гострою загрозою", а КНР - "основним викликом"

Влада США в новій версії стратегії національної оборони охарактеризувала Росію як "гостру загрозу", а Китай як "основний виклик" для Вашингтона.

"Росія є гострою загрозою. Навіть незважаючи на те, що основний виклик походить від КНР, нещодавні події підкреслюють безпосередню загрозу від Росії", - йдеться в тексті стратегії, поширеному Пентагоном у четвер.

Водночас у Пентагоні зазначили, що, "незважаючи на те, що розходження інтересів та історична недовіра між КНР і РФ можуть обмежити глибину їхнього політичного і військового співробітництва, відносини країн продовжують розширюватися".

У документі наголошується, що Росія, "як і раніше, становить серйозну небезпеку в основних сферах", у тому числі в ядерній.

"Це включає ядерну загрозу стосовно США, а також їхніх союзників і партнерів, загрозу крилатих ракет великої дальності, кібер- та інформаційних операцій, загрози в космічному просторі, загрози хімічної та біологічної зброї, ведення бойових дій під водою", - повідомляється в тексті стратегії.

Зокрема, згідно з документом, Росія продовжує модернізувати та розширювати свої ядерні сили, які становлять "потенційну загрозу існуванню США та їхніх союзників і партнерів". У Пентагоні зазначають, що йдеться і про 1,5 тис. розгорнутих російських ядерних боєголовок, які підпадають під дію договору СНО-ІІІ, і про боєголовки для нестратегічної ядерної зброї, яких не стосуються будь-якої угоди. Отже, Росія залишається суперником США із найбільш боєздатним та різноманітним арсеналом ядерних озброєнь.

Водночас, нагадує документ, США вели суттєвий діалог із Росією у сфері "стратегічного діалогу та управління в кризових ситуаціях". США та РФ також висловлювали прагнення поширити режим контролю над ядерними озброєннями за межі сфери дії СНО-ІІІ. Однак з цього питання пріоритети в обох країн різняться, що свідчить про необхідність діалогу "стосовно тих цілей, які в США і РФ не збігаються, і сприйняття тих систем озброєння, які впливають на стратегічну стабільність".

Глава Міноборони США Ллойд Остін також представив цю стратегію на брифінгу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Польські перевізники припинили блокування пункту пропуску "Дорогуськ" на кордоні з Україною – ДПСУ

Зеленська обговорила з директором з питань освіти ОЕСР результати дослідження "Індексу майбутнього"

Ziferblat зі сцени першого півфіналу "Євробачення-2025" подякували Європі за підтримку України

З початку доби Сили оборони відбили 125 ворожих атак - Генштаб

Україна готова до будь-якого формату переговорів, якщо це допоможе досягти справедливого миру – Єрмак

Блокада українсько-польського кордону польськими перевізниками має бути припинена за рішенням апеляційного суду - ЗМІ

Флот SkyUp Airlines отримав перший літак Airbus A321Neo, - ЗМІ

УЗ оновила електронний бланк квитка до Польщі

Черги на українсько-польському кордоні, попри блокаду ПП " Ягодин – Дорогуськ" відсутні, - Мінрозвитку

Україна абсолютно готова до дійсно ефективного формату розмов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА