Інтерфакс-Україна
06:52 29.12.2022

Попит на купівлю будинків у передмісті столиці зросте у першому півріччі 2023 року

2 хв читати
Попит на купівлю будинків у передмісті столиці зросте у першому півріччі 2023 року

Попит на купівлю будинків у передмісті столиці зросте у першому півріччі 2023 року.

Такий прогноз у коментарі "Інтерфакс-Україна" дав девелопер котеджного містечка "Парк Хаус" Рудольф Арзуманян.

"Попит на будинки зросте напередодні літа. Цьому сприятимуть також нові системи ППО, які закриють, ми сподіваємося, найближчим часом небо над столичним регіоном", - повідомив Арзуманян.

Він додав, що ринок заміської нерухомості Київської області із початку війни переживав кілька етапів. Весною був сплеск попиту на оренду, зокрема за допомогою переселенців, потім з'явився запит на купівлю.

"Загалом, якщо у когось були готові будинки з ремонтом, то вони їх усі продали або здали в довгострокову оренду. Люди зі статком розуміють, що забезпечити більш-менш комфортні та прогнозовані умови перебування можна лише у приватному будинку завдяки автономному опаленню, газу, дровам, електриці, автономному водопостачанню та каналізації", - пояснив Арзуманян.

За його словами, автономне електропостачання девелопери приміської нерухомості забезпечували за рахунок генераторів та АКБ підвищеної ємності таких як SOUOP, ECOFLOW тощо. Проте упродовж року було не так багато, як вимагав ринок, введення нових об'єктів.

"Нові об'єкти не вводяться в експлуатацію через дефіцит майстрів та проблеми з матеріалами. Ще один гальмуючий фактор – дисбаланс. Ціни практично на все зросли, а на нерухомість ні. Таким чином, ринок завмер", - зазначив він.

Ще один тренд: практично не було протягом 2022 інвестиційних угод.

"Ціни в доларах на оренду впали вдвічі, люди бояться вкладати гроші. За фактом попит на купівлю впав на 80% порівняно з минулим роком", - повідомив Арзуманян.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міносвіти: 19 закладів освіти отримали сучасну агротехніку в межах проекту з JICA

Рада надала право центрам рекрутингу ЗСУ вести реєстр призовників

У Києві чоловік підпалив відділення Укрпошти, вважаючи, що допомагає СБУ

Ветерани можуть стати рушієм повоєнного економічного зростання України та основою нових еліт, вважає Залужний

Міністр оборони Великої Британії оголосив про інвестицію 600 млн фунтів стерлінгів на ППО для України

Росіянина, який катував цивільне населення під час окупації Липецької ОТГ, заочно засуджено до 12 років ув’язнення

Зеленський: Путін вірить лише в силу та гроші, тому російські активи можуть і повинні бути використані для захисту від агресії Росії

Україна, Молдова та Нідерланди першими підписали Конвенцію про компенсаційну комісію для України

СБУ та Нацполіція затримали одну із керівниць окупаційного Центру зайнятості "ДНР"

Освітній омбудсмен Лещик: у нас освіта відділена від релігії, я до цього ставлюся досить жорстко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА