Інтерфакс-Україна
11:30 30.01.2023

В Україні виявлено арахіс з отруйним афлатоксином – Держпродспоживслужба

1 хв читати
В Україні виявлено арахіс з отруйним афлатоксином – Держпродспоживслужба

Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на Одещині 19 січня виявило ввезення в Україну з Польщі партії єгипетського арахісу з перевищенням вмісту отруйної речовини афлатоксин-В1.

Як повідомляється на фейсбук-сторінці регіонального управління відомства, цей товар можуть реалізовувати в Івано-Франківській області, при цьому операторам ринку слід вилучити цю продукцію з обігу та в термін не більше ніж два робочих дні письмово поінформувати про це Держпродспоживслужбу.

"До Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах від 19 січня 2023 року №2022.3810-fup 3 стосовно виявлення перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів (В1 та сумарної кількості В1, В2, G1 і G2) в арахісі в шкарлупі, що експортувався з Єгипту (експортер: ASM for consulting and export agricultural products, Egypt) через Польщу (імпортер: Atlanta Poland S.A., Poland) до України (одержувач: ТзОВ "Ласощі Юкрейн", вул. Височана, 13-Г, м. Городенка, Івано-Франківська обл., 78100)", - зазначено у повідомленні служби.

У повідомленні уточнюється, що афлатоксин-В1 – отруйна речовина для людей та тварин, що виділяється деякими видами мікроскопічних цвілевих грибів. Він викликає злоякісні пухлини та цироз печінки, а також знижує імунітет. При сильному отруєнні афлатоксином В1 можливі набряк мозку та гостра печінкова недостатність.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія вночі атакувала об’єкти портової інфраструктури в Чорноморську, загинула одна людина - АМПУ

Омбудсмена Лубінця звинувачують у плагіаті в дисертації, але цього недостатньо для позбавлення ступеня

В Чернігівській області двоє людей загинуло, ще двоє зазнали поранень через ворожі атаки дронів

Статус особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати цивільні, які постраждали на ТОТ, - Кабмін

Ворог вночі вдарив по промислових об’єктах Одещини: один загиблий, двоє поранених

ППО знешкодила 106 зі 131 БпЛА, зафіксовано влучання на 15 локаціях

ДСНС: За добу на Харківщині внаслідок обстрілів загинув мирний житель, 14 постраждали, ліквідовано чотири пожежі

Генштаб зафіксував впродовж доби 151 бойове зіткнення

В Одесі через аварійне відключення електропостачання можливі перебої з водою

За добу у Запорізькій області ворог завдав ударів по 25 населених пунктах, пʼятеро людей поранені

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА