Інтерфакс-Україна
19:05 20.03.2023

СБУ та БЕБ у понеділок продовжили обшуки на підприємствах РГК

2 хв читати
СБУ та БЕБ у понеділок продовжили обшуки на підприємствах РГК

Бюро економічної безпеки (БЕБ) і Служба безпеки України (СБУ) в понеділок продовжили обшуки на підприємствах РГК, повідомила пресслужба групи.

За її даними, причиною для обшуків стала кримінальна справа, порушена СБУ щодо закупівель природного газу для технологічних потреб у період із 2016-го до 2022 р.

"Слідчі заходи здійснюються з метою отримання незаконного доступу до інтелектуальної власності, програмних продуктів і рішень у галузі енергоефективності, метрології та газорозподілу, які були створені РГК", - ідеться в заяві.

Група закликала владу до діалогу "в цивілізований спосіб для вирішення проблем, які не один рік накопичувалися в газорозподільній галузі".

"Ці проблеми можна вирішити тільки спільними зусиллями та професійними командами, які продемонстрували свій рівень знань, умінь, досвіду та патріотизм, з перших днів війни міцно утримуючи працездатність газорозподільних систем і відновлюючи їх після деокупації українських територій", - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, СБУ та БЕБ 17 березня 2023 року провели масштабні обшуки в деяких міськ- та облгазах, заявивши про викриття та ліквідацію масштабної схеми привласнення природного газу НАК "Нафтогаз України" з газотранспортної системи.

За даними СБУ, до організації махінації причетний топменеджмент 16 регіональних газових підприємств у Київській, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Волинській, Закарпатській, Сумській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській та Івано-Франківській областях.

Для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності триває досудове розслідування за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів, обов'язкових платежів).

Наприкінці травня 2022 року за клопотанням Державного бюро розслідувань (ДБР) суд передав в управління АРМА заарештовані приватні корпоративні права на 26 обласних і міських операторів газорозподільних систем.

У травні 2022 року Кабінет Міністрів України передав в управління підприємству групи "Нафтогаз" - "Чорноморнафтогаз" - раніше заарештовані активи операторів газорозподільних систем (ГРС, облгази), зокрема пакети акцій "Харківгазу" і "Дніпрогазу". В лютому 2023 року КМУ погодив пропозицію АРМА щодо передання в управління "Чорноморнафтогазу" ще низки заарештованих активів, але не оприлюднив їхнього переліку.

"Нафтогаз України" 2 вересня 2022 року зареєстрував ТОВ "Газорозподільні мережі України" ("Газомережі"), основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Путін оголосив великоднє перемир'я, повідомляють росЗМІ

Виставка української писанки відкрилася в Римі

У харківських лікарнях залишається 18 постраждалих внаслідок п’ятничної ракетної атаки - Синєгубов

Американський план українського врегулювання не передбачає гарантій безпеки з боку США - ЗМІ

Консультації США та Ірану щодо атома проходять у Римі - ЗМІ

Поліція Києва затримала чотирьох нападників на військового у київському Гідропарку, їм готується підозра

ЄС відклав покарання Apple та Meta перед початком торговельних переговорів з США – ЗМІ

РФ докладає величезних зусиль, щоб вплинути на результати виборів у Молдові та використати її проти України – Санду

Raiffeisen Business Online попередив про технічні роботи з вечора суботи

Пожежа пошкодила споруди українського етнографічного музею на схід від Едмонтона в Канаді – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА