Інтерфакс-Україна
18:40 06.06.2023

Через підрив Каховської ГЕС у зоні затоплення опинилися об'єкти туристичної інфраструктури, природні та рекреаційні зони - голова Держтуризму Олеськів

2 хв читати
Через підрив Каховської ГЕС у зоні затоплення опинилися об'єкти туристичної інфраструктури, природні та рекреаційні зони - голова Держтуризму Олеськів

Голова Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ) Мар'яна Олеськів заявляє, що через підрив Каховської ГЕС у зоні затоплення опинилися об'єкти туристичної інфраструктури.

"Підрив Каховської ГЕС - акт тероризму та екологічна катастрофа... У зоні затоплення опинилися об'єкти туристичної інфраструктури - готелі, заміські комплекси, яхт-клуби. Нагадую, що в Україні створено Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури, завдяки якому власники знищеного майна/бізнесу можуть отримати фінансування на відновлення", - написала Олеськів у фейсбуці.

За її словами, наразі повністю або частково затоплено 11 населених пунктів на Правобережжі, що призвело до однієї з найбільших техногенних катастроф у Європі за останнє десятиліття, що в результаті призведе до знищення природних і рекреаційних ресурсів на Півдні України, зокрема й в окупованому Криму.

"У воді гине унікальний екосвіт. Затоплені Херсонські плавні, що були домом для багатьох видів птахів, які включені до Червоної та Зеленої книги України, а також охороняються на міжнародному рівні", - поскаржилася голова Держтуризму.

Також вона розповіла, що на 80% затоплено територію Національного природного парку "Нижньодніпровський", який був відомий серед вітчизняних і європейських біологів своїми рідкісними заплавними лісами, болотами і піщаним степом.

"Тут зростали 32 види унікальних рослин, що були включені до Світового Червоного списку МСОП. Найімовірніше, ця унікальна екосистема Європи знищена назавжди", - заявила вона.

Олеськів додала, що під водою опинився будинок-музей Остапа Вишні в селі Кринки Олешківського району, який був одним із туристичних магнітів регіону, а також у зоні затоплення перебуває Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка.

Крім того, за її словами, затоплена археологічна перлина Херсонщини - місто-порт Олешня, під загрозою затоплення перебувають Очаківська брама, може бути затоплений комплекс "Зелені хутори Таврії", а також знамениті солоні рожеві озера.

"Мальовниче село Тягинка, де до війни велися археологічні розкопки і було виявлено поселення епохи бронзи і скіфського часу, а також середньовічне городище, найімовірніше, також опиниться під водою, а унікальні історичні знахідки будуть втрачені", - вважає голова відомства.

Серед іншого, на її думку, частково може бути підтоплена Кінбурнська коса.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

Вітренко подаватиме в суд, якщо НАЗЯВО не доведе наявність плагіату в його роботах

Ворог окупував Зірку на Донеччині та Білогорівку на Луганщині - DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА