Інтерфакс-Україна
10:31 27.09.2023

Галібаренко: Національну річну програму досягнення Україною критеріїв НАТО буде адаптовано й ухвалено до кінця цього року

2 хв читати
Галібаренко: Національну річну програму досягнення Україною критеріїв НАТО буде адаптовано й ухвалено до кінця цього року

Глава місії України при НАТО Наталія Галібаренко каже, що Національну річну програму, метою якої є реформування України для досягнення критеріїв НАТО, буде адаптовано й ухвалено до кінця нинішнього року.

Спілкуючись у Брюсселі з українськими журналістами, дипломатка розповіла, що ще до початку війни, яку 24 лютого 2022 року проти України розв'язала РФ, було окреслено необхідність переглянути Річну національну програму (РНП), яка "з різних причин стала важкою і для виконання, і для моніторингу, і навіть для звіту в альянсі про просування вперед".

"Потім розпочалася війна, і це питання на деякий час відійшло з першочергового нашого порядку денного. Тому, коли ми з союзниками почали обговорювати питання про те, як Україна продовжуватиме реформи, ми підійшли до того, що найкращий варіант - це слідувати схемі, яка була в РНП, хоча б тому, що переговори про вступ будуються на тій самій структурі, яка є в РНП: це ті самі п'ять розділів, у межах яких ви звітуєте про виконання реформ. Тільки цього разу ми хочемо, щоб це був короткий документ із переліком реформ, які потрібні для вступу до НАТО, і який не має дублювати наші зобов'язання в межах ЄС", - пояснила Галібаренко.

За її словами, адаптована РНП передбачатиме основні положення, у яких буде прописано "чіткі критерії", які дадуть змогу Україні говорити про виконання тих чи інших реформ.

Глава місії України при НАТО також повідомила, що розроблений українською стороною проєкт РНП буде представлено в НАТО для подальшої його оцінки та рекомендацій. "План такий, що ми презентуємо свій проєкт, після цього отримаємо рекомендації альянсу, і після того як ми їх врахуємо, вийдемо на консолідований варіант і схвалимо його на засіданні міністрів закордонних справ, яке відбудеться в листопаді за участю (міністра закордонних справ України) Дмитра Кулеби. Це план, який у нас є", - деталізувала Галібаренко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Гегсет усунув Дрісколла від переговорів щодо України – ЗМІ

Перші 55 українських суботніх і недільних шкіл за кордоном пройшли верифікацію - Міносвіти

Свириденко провела зустріч з Кушнером, Віткоффом, очільником Світового Банку та BlackRock щодо економічному треку в рамках мирного процесу

Громади Київщини отримали ще 12 шкільних автобусів – ОВА

Мінкультури готує законопроєкт і завершує роботу над проєктом постанови щодо порядку евакуації музейних цінностей - Вербицький

У Чорноморську після ракетної атаки спалахнуло судно, попередньо є постраждалі – ЗМІ

СБУ та НБУ презентували пам’ятну монету, присвячену спецоперації "Павутина"

"Каметсталь" до кінця року встановить 14 укриттів для працівників на робочих місцях, енергопідрозділам в першу чергу

Бідний: Удар по спортшколі у Шостці – свідомий терористичний удар по об’єкту, де перебували діти

Зеленський побував на куп'янському напрямку фронту, де ЗСУ "досягають результати для України"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА