03:36 28.10.2023

ОГТСУ очікує збільшення попиту на зберігання газу в ПСГ України в найближчі 3-5 років

2 хв читати
ОГТСУ очікує збільшення попиту на зберігання газу в ПСГ України в найближчі 3-5 років

Генеральний директор "Оператор ГТС України" Дмитро Липпа очікує на збільшення попиту на зберігання газу в підземних сховищах (ПСГ) країни в найближчі три-п'ять років.

За його словами, які цитує прес-служба компанії, ОГТСУ розвиває напрям із залучення іноземних трейдерів, зацікавлених у транспортуванні та зберіганні природного газу в Україні. Серед перспективних країн – Греція, Румунія, Азербайджан та Польща.

"У найближчі три-п'ять років ми прогнозуємо профіцит природного газу в південному регіоні Європи на рівні 10 млрд. куб. м, який може бути транспортований на зберігання в Україну", - сказав Липпа.

Водночас він зазначив, що наявні на сьогодні потужності на кордоні з Польщею поки що не достатні для забезпечення можливості транспортування великого обсягу газу.

"Але вони повністю бронюються - і це, безумовно, позитивний сигнал. Розвиток LNG-терміналів також створить у Польщі профіцит газу, який ми готові транспортувати до українських ПСГ", - додав він.

Липпа також повідомив, що пріоритетами у роботі оператора на сьогодні є оптимізація інфраструктури ГТС, зниження використання газу, удосконалення практики експлуатації та технічного обслуговування.

"Це напрями, які ми вже активно впроваджуємо, і які дадуть позитивний ефект у найближчому майбутньому. Наші європейські партнери називають це rightsizing - визначення оптимального, економічно обґрунтованого розміру роботи газотранспортної системи", - уточнив голова ОГТСУ.

За його словами, компанія також працює над переходом на мобільну модель обслуговування газорозподільних станцій.

"Імплементуємо прийнятий у Європі підхід: технічний фахівець приїжджає на об'єкт, проводить необхідні роботи та їде наступного. За три-чотири роки мають запровадити це по всій системі", - пояснив він.

Як повідомлялося, станом на кінець жовтня 2023 року іноземні трейдери зберігають у ПСГ України понад 2,4 млрд. куб. м газу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Триває робота з американськими та європейськими регуляторами щодо відкриття авіапростору - Кубраков

До кінця року планується відновити постачання до Миколаєва питної води - Кубраков

На полі бою використовується 90% БПЛА українського виробництва - Федоров

Глава МВС: за два роки повномасштабної війни жодна одиниця зброї не перетнула кордон України з ЄС

В операційній зоні ОСУВ "Таврія" тривають запеклі бої - Тарнавський

Половину зброї та військової допомоги не постачають в Україну вчасно - Умєров

МВС розгортає регіональну мережу застосування РЕБ і РЕР для захисту об'єктів критичної інфраструктури разом із Силами оборони - Клименко

Сухаревський: Наша мета - зустрічати противника на полі бою першими - дроном

У Нікополі росіяни скинули вибухівку з БПЛА, загинув чоловік - голова ОВА

У ГУР МО спростували інформацію про те, що т.зв. ПМР проситиме увійти до складу РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА