23:37 09.11.2023

До складу Міжнародного суду ООН вперше не обрали представника РФ

2 хв читати
До складу Міжнародного суду ООН вперше не обрали представника РФ

Представника Росії вперше не обрали до складу Міжнародного суду ООН у четвер – він програв представнику Румунії, колишньому міністру закордонних справ Богдану Ауреску, повідомив суддя Європейського суду з прав людини Микола Ігнатовський.

"Сьогоднішнє обрання професора міжнародного права Богдана Ауреску, колишнього міністра закордонних справ Румунії, суддею Міжнародного Суду ООН означає, що у "Світовому Суді" в Гаазі вперше не буде радянського/російського судді", - написав Гнатовський у Facebook.

За його словами, "це другий випадок в історії, коли постійний член Ради Безпеки не буде представлений у Міжнародному Суді ООН (першою була Великобританія 2017 р.)".

Це підтвердив також президент Румунії Клаус Йоханніс, зазначивши, що "це перемога Румунії, перемоги міжнародного права, що відображає нашу тверду прихильність до міжнародного порядку, заснованого на правилах".

"Вітаю мого румунського радника Богдана Ауреска та всю дипломатію з обранням першим суддею на Міжнародного суду ООН", - написав румунський лідер у соцмережі Х (колишньому Твіттері).

Президент України Володимир Зеленський, у свою чергу, привітав представників Австралії, Мексики, ПАР, Румунії та США з перемогою на виборах до Міжнародного суду ООН у Раді Безпеки та Генасамблеї.

"ООН почала очищатися від зловмисного впливу Росії. Вперше в історії ООН її держави-члени відмовили Росії в праві вчиняти правосуддя від їхнього імені в Міжнародному суді ООН. Світ бачить, хто руйнує міжнародне право, а не захищає його", - наголосив Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА