Інтерфакс-Україна
19:11 25.01.2024

Ексдепутатам ОПЗЖ висунули підозру в розкраданні 32 суден торговельного флоту України на суму понад 80 млн грн - СБУ

2 хв читати

Правоохоронці повідомили про підозру трьом організаторам і трьом спільникам масштабної схеми розкрадання майна держпідприємства "Українське Дунайське пароплавство", повідомляє Служба безпеки України.

"Служба безпеки спільно з НАБУ та САП викрила масштабну схему розкрадання майна державної компанії "Українське Дунайське пароплавство". Зловмисники привласнили 32 баржі торговельного флоту підприємства на загальну суму понад 80 млн грн", - ідеться в повідомленні, розміщеному в телеграм-каналі СБУ в четвер увечері.

Слідство встановило, що оборудку організували двоє ексдепутатів Одеської міської ради від забороненої партії ОПЗЖ та ексголова судноплавної компанії.

У 2017 році вони уклали декілька договорів між пароплавством і підконтрольною фірмою на оренду вищезгаданих суден. Однак замість використання за призначенням ділки вивезли державні баржі за територію України, змінили їхні номерні знаки та фіктивно перереєстрували їх на афілійовану компанію.

"Після цього судна переправили до однієї із країн Близького Сходу. Там їх розібрали та виготовили з них 12 барж більшої вантажності, які у подальшому фігуранти використовували у власних комерційних цілях. Зокрема, на території України, але вже під іншою реєстрацією", - зазначають у СБУ.

Правоохоронці встановили місцезнаходження всіх викрадених суден і заарештували їх.

"Ініційовані СБУ експертизи підтвердили, що "нові" плавзасоби виготовлено з комплектуючих річкових плавзасобів державного підприємства", - наголошується в повідомленні.

На підставі зібраних доказів правоохоронці повідомили про підозру трьом організаторам і трьом їхнім спільникам за статтями Кримінального кодексу: ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене організованою злочинною групою в особливо великих розмірах); ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном з використанням службового становища, вчинене організованою злочинною групою в особливо великих розмірах); ч. 3 ст. 209 (вчинення правочинів із майном, одержаним унаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, вчинене організованою групою в особливо великих розмірах).

Підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років.

Заарештоване майно передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Посли G7 в Україні висловили "серйозне занепокоєння" подіями в НАБУ, будуть обговорювати їх з керівництвом уряду

Зеленський анонсував значну активізацію роботи щодо санкцій проти РФ

Зеленський розраховує на швидке ухвалення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо чистоти роботи правоохоронців в економічних справах

Глава МЗС Франції оглянув зразки БПЛА українського виробництва

Зустріч з російською стороною у Туреччині планується на середу

Міноборони Ізраїлю заборонило використання автомобілів виробництва низки фірм КНР через підозри у шпигунстві

РНБО запроваджує мораторій на перевірки бізнесу й втручання держструктур у підприємницьку діяльність – Зеленський

Ще одного українського підлітка, якого примусово вивезли під час окупації Маріуполя, вдалося повернути на підконтрольну уряду територію

НАБУ: Детективи бюро перебували у службовому відрядженні — на запрошення Ініціативи StAR

НАБУ: Жодної причетності працівника НАБУ до спецслужб РФ не встановлено, доказів участі в антидержавній діяльності немає

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА