Інтерфакс-Україна
16:41 29.04.2024

СБУ повідомила про підозру гендиректору виробника російських "Калібрів"

1 хв читати
СБУ повідомила про підозру гендиректору виробника російських "Калібрів"

Служба безпеки України зібрала доказову базу на гендиректора російської компанії "Опытное конструкторское бюро "Новатор" Фаріда Абдрахманова, який сприяє агресивній війні проти України, повідомляє СБУ.

"Чиновник входить до близького оточення вищого військово-політичного керівництва РФ і очолює підприємство, що є головним виробником крилатих ракет "Калібр", - йдеться в повідомленні української спецслужби в телеграм-каналі в понеділок.

За даними слідства, Абдрахманов брав безпосередню участь у підготовці та здійсненні повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

"Для цієї мети він організував серійне виробництво та безперебійне постачання ракетного озброєння для окупаційних угруповань країни-агресора", - зазначають у спецслужбі.

Надалі, як зазначається в повідомленні, окупанти масово використовували "Калібри" для повітряних ударів по Україні.

"Основними цілями ворога були об'єкти цивільної та критичної інфраструктури нашої держави, включно з житловими будинками, лікарнями та енергогенерувальними підприємствами", - наголошують у СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Абдрахманову про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

В українській спецслужбі зазначають, що оскільки фігурант перебуває на території РФ, тривають комплексні заходи щодо притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Розслідування проводиться за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський затвердив делегацію для участі у другому переговорному процесі з РФ у Туреччині

Окупанти продовжують атакувати Дніпропетровщину в неділю, є пошкодження інфраструктури - Лисак

У Корабельному районі окупанти скинули вибухівку з БпЛА на чоловіка - ОВА

Двоє дітей постраждали через атаку російського дрона у Комишанах на Херсонщині - ОВА

Старт переговорів делегацій у Стамбулі планується о 13:00 понеділка

Міністр оборони Ізраїлю наказав військам діяти в секторі Газа без урахування ситуації з переговорами про перемир'я в анклаві

Драпатий подав рапорт про відставку з посади командувача Сухопутних військ

Двох людей поранено внаслідок атаки дронів на Миколаївщині - ОВА

Українську делегацію в Стамбул очолить міністр оборони Умєров - Зеленський

Ворог атакував Україні 479-ма засобами повітряного нападу, знешкоджено 385, зафіксовано влучання у 18 локаціях - ПС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА