18:33 06.05.2024

Парламент Естонії запропонував Естонській православній церкві порвати з Московським патріархатом

1 хв читати
Парламент Естонії запропонував Естонській православній церкві порвати з Московським патріархатом

Парламент Естонії на засіданні в понеділок ухвалив заяву, що засуджує Московський патріархат за підтримку спеціальної військової операції в Україні і закликав Естонську православну церкву Московського патріархату (ЕПЦ МП) порвати зв'язки з Московським патріархатом.

В ухваленій більшістю голосів заяві йдеться про необхідність визнання Московського патріархату "інститутом, що підтримує воєнну агресію Російської Федерації".

У ній наголошується, що "православні об'єднання і парафії також мають самостійно оцінити загрозу громадському порядку і своїм членам, яка походить від ворожої діяльності з надання впливу, і вжити необхідних кроків для припинення зв'язків з Московським патріархатом".

Парламентарії вважають, що "в Естонській Республіці має бути збережено конституційне право на свободу віросповідання з урахуванням прав і свобод усіх людей, які тут проживають".

З пропозицією розірвати зв'язки Естонської православної церкви Московського патріархату (ЕПЦ МП) з Російською православною церквою виступає і міністерство внутрішніх справ. Тут закликають ЕПЦ МП приєднатися до Естонської Апостольської православної церкви Константинопольського патріархату.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

16 червня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Зеленський обговорив із президентом Кенії створення хабів для українського зерна в портах Африки

Активність окупантів на Времівському напрямку зросла втричі, а на Покровському ворог втратив понад 200 осіб

Зеленський обговорив "Формулу миру" із президентом Аргентини

Троє загиблих і п'ятеро поранених у результаті обстрілу окупантами села у Волноваському районі Донецької області касетними боєприпасами в день Саміту миру

Україна починає шлях до миру з позиції сили - президент Фінляндії

Президент Гани: Українська формула миру є ключовою рамкою для досягнення тривалого миру

Глава МЗС Саудівської Аравії: Серйозні переговори на шляху до миру потребуватимуть важких компромісів

Територіальні поступки України не принесуть мир - Каллас

Будь-який майбутній діалог із РФ має базуватися на міжнародному праві та статуті ООН, і саме Україна має вирішити, коли він стане можливим, - голова Європарламенту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА