20:51 15.05.2024

ЗМІ: Замах на прем'єр-міністра Словаччини Фіцо скоїв 71-річний письменник Юрай Цинтула

1 хв читати
ЗМІ: Замах на прем'єр-міністра Словаччини Фіцо скоїв 71-річний письменник Юрай Цинтула

Стрільцем, який вчинив замах на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо в середу, 15 травня, є письменник Юрай Цинтула, повідомляють словацькі ЗМІ.

Так, телеканал Joj зазначив, що Цинтула здобув кілька письменницьких нагород і з 2015 року був членом професійної асоціації. Також повідомляється, що Цинтула працював у приватній службі безпеки, у зв'язку з чим мав дозвіл на зброю.

Також відомо, що Цинтула - член Спілки словацьких письменників, один зі співзасновників літературного клубу "DÚHA", який пізніше став громадською організацією. На сайті клубу опубліковані деякі його роботи.

Він також був одним із творців комітету "Проти насильства". Організацію позиціонували як продовжувачку традицій руху "Громадськість проти насильства", який 1989 року виступав на підтримку демократичних перетворень у Словаччині.

Правоохоронні органи Словаччини поки що офіційно не розкривали особу того, хто стріляв.

Як повідомлялося, вдень на прем'єр-міністра Словаччини Фіцо було скоєно замах у місті Гандлова, розташованому за 150 км від Братислави. Стрілянина сталася перед будівлею, в якій проходила зустріч Фіцо з його прихильниками. Поліція затримала стрільця.

Повідомляли також, що стан Фіцо важкий, зберігається загроза для життя.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

USAID розірвало грантову угоду на $75 млн з Фондом підтримки енергетики в EUR1 млрд – Секретаріат ЕС

До міжнародного Реєстру збитків у Гаазі додали категорію зниклих безвісти – Федоров

Пропускні операції на вантажному напрямку пункту "Шегині" сповільняться до 10 травня – ДПСУ

Чернишов: питання залучення мігрантів є умовою повоєнного розвитку економіки, але суспільство ще не готове до цього

ЄС визначив коло товарів зі США, на які може запровадити мита - ЗМІ

Чехія візьме участь в 6 проєктах модернізації українських медзакладів

У держави не існує окремих політик чи програм для українців за кордоном - Чернишов

Інформація про захоплення росіянами Суджі станом на зараз не відповідає дійсності – Коваленко

Генштаб ЗСУ: від початку доби було 66 боєзіткнень, противник найбільш активно діє на покровському та торецькому напрямках

Латвійська airBaltic підтвердила готовність відновити авіапольоти з України

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА