09:43 05.06.2024

Міносвіти оприлюднило оновлений порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році

2 хв читати
Міносвіти оприлюднило оновлений порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році

Міністерство освіти і науки України оприлюднило оновлений порядок прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії та доктора мистецтва у 2024 році.

"Зміни пов'язано з наявною воєнно-політичною ситуацією в країні. Також вони враховують основні аспекти щодо іспитів, які необхідні для підтвердження високого рівня знань, компетентностей і навичок вступників", - ідеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Серед основних нововведень - збільшення підтримки закладів вищої освіти, розташованих у прифронтових і прикордонних областях через підвищення регіонального коефіцієнта. Зокрема, виші поблизу зони бойових дій і постраждалих від російської агресії територій матимуть особливий регіональний коефіцієнт: 1,07 - у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях; 1,04 - у Дніпропетровській, Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області; 1,00 - інші.

"Для здобуття ступеня магістра на основі вже здобутого ступеня магістра (для другої вищої освіти) вступ може відбуватися без єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ), а лише за іспитами безпосередньо в закладі освіти. Це стосується освітніх програм усіх спеціальностей, крім 081 "Право" та 293 "Міжнародне право", - повідомили в міністерстві.

Щодо вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва, то умовою допуску є успішне складання ЄВІ у 2024 році з оцінкою за кожен з його компонентів щонайменше 150 балів, а альтернативним допуском може бути ЄВІ у 2023 році з оцінкою за тест з іноземної мови щонайменше 130 балів.

Крім того, студенти, які здобули ступінь бакалавра у 2024 році, можуть скористатися спеціальними умовами для вступу на магістратуру. Ці умови надають студентам, які зареєстровані й проживають на тимчасово окупованій території; проживають у населених пунктах, де станом на 1 липня 2024 року відбувалися активні бойові дії, проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з таких територій після 1 січня 2024 року. "За таких умов вони можуть отримати рекомендацію для зарахування на магістратуру, якщо вступають до того самого закладу вищої освіти, де здобули ступінь бакалавра, за спеціальностями, визначеними в Переліку спеціальностей, що користуються особливою підтримкою", - додали у відомстві.

Якщо у виші немає магістерської програми за такою спеціальністю, студенти можуть подати документи до будь-якого переміщеного (тимчасово переміщеного) закладу вищої освіти або вищого навчального закладу в Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській і Чернігівській областях.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Проведення виборів під час війни малоймовірне - Стефанчук

Кількість поранених у Пристіні зросла до трьох, ще три мирних жителі постраждали внаслідок обстрілів інших населених пунктів Харківщини

Зеленський заявив, що раніше збиткові держпідприємства сьогодні дають до бюджету десятки мільярдів гривень

Зеленський про виробництво ракет: Маємо вже не просто потенціал і результати, а зростаюче постачання для Сил оборони

Зеленський: В оборонному секторі почали реально працювати іноземні інвестиції, є хороші результати

Єрмак пропонує створити при Офісі президента раду з питань галузі культури

Окупанти знову обстріляли Кіндійку, постраждали двоє людей

"Укренерго": Обленерго в п'ятницю 11 годин доби застосовуватимуть одну і 8 годин - дві черги відключень е/е

У НАТО занепокоєні падінням "Шахеда" в Румунії, але "навмисного нападу" не бачать - ЗМІ

Правоохоронці Дніпра затримали двох чоловіків за підозрою у вбивстві громадського активіста - поліція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА